The Events Calendar v3.1 - en to nn_NO translation catalogue (546 entries)

en:  Save Changes
nn_NO: Lagre endringar

en: %s Settings
nn_NO: %s Innstillingar

en: %s cannot be a duplicate
nn_NO: %s kan ikkje vere duplikatar

en: %s cannot be the same as %s.
nn_NO: %s can ikkje vere det same som %s

en: %s must be a number between 0 and 21.
nn_NO: %s må vere eit nummer mellom 0 og 21.

en: %s must be a number or percentage.
nn_NO: %s må vere eit tal eller ein prosent.

en: %s must be a phone number.
nn_NO: %s må vere eit telefonnummer.

en: %s must be a positive number.
nn_NO: %s må vere eit positivt tal.

en: %s must be a valid absolute URL.
nn_NO: %s må vere ei gyldig absolutt URL.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
nn_NO: %s må vere ein gyldig korttekst (nummer, bokstavar, strekar og understrekar).

en: %s must consist of 5 numbers.
nn_NO: %s må vere samansett av 5 tal.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
nn_NO: %s kan berre vere samansett av bokstavar, nummer, strekar, apostrofar, og mellomrom.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
nn_NO: %s kan berre vere samansett av bokstavar, mellomrom, apostrofar, og strekar.

en: %s must contain numbers and letters only
nn_NO: %s kan berre innehalde nummer og bokstavar

en: %s must contain numbers, letters and dots only
nn_NO: %s kan berre innehalde nummer, bokstavar og punkt

en: %s must have a value that's part of its options.
nn_NO: %s må ha ein verdi som er ein del av sine alternativ.

en: %sAdd-on documentation%s for all of Modern Tribe's official extensions for The Events Calendar (including WooTickets, Community Events, Eventbrite Tickets, Facebook Events, etc)
nn_NO: %sTilleggsdokumentasjon%s for alle Modern Tribe sine offisielle tillegg til The Events Calendar (inkluderar WooTickets, Samfunnshendingar, Eventbritebillettar, Facebookhendingar, osb.)

en: %sFrequently Asked Questions%s ranging from the most basic setup questions to advanced themer tweaks
nn_NO: %sOfte Stilte Spørsmål%s inkluderer alt frå dei enklaste spørsmål om oppsett og installasjon til dei meir avanserte bunadsendringar

en: %sInstallation/Setup FAQs%s from our support page can help give an overview of what the plugin can and cannot do. This section of the FAQs may be helpful as it aims to address any basic install questions not addressed by the new user primer.
nn_NO: %sInstallasjonsspørsmål%s frå brukarstøttesida vår kan hjelpe deg med å få ein oversikt over kva innstikket kan og ikkje kan gjere. Denne seksjonen kan vere til god hjelp då den tek sike på å svare på vanlege installasjonsspørsmål nye brukarar ofte har.

en: %sOur New User Primer%s was designed for folks in your exact position. Featuring both step-by-step videos and written walkthroughs that feature accompanying screenshots, the primer aims to take you from zero to hero in no time.
nn_NO: %sVår nye brukarvegleiing%s blei laga for folk nett som i din posisjon. Med både steg-for-stegvideoar og skriftlege gjennomgangar med skjermbilete. Vegleiinga tek sikte på å gjere deg om frå grønskolling til superhelt på null tid.

en: %sTemplate tags, functions, and hooks & filters%s for The Events Calendar &amp; Events Calendar PRO
nn_NO: %sMalmerkelappar, funksjonar, og knaggar og filtre%s for The Events Calendar &amp; Events Calendar PRO

en: %sTutorials%s written by both members of our team and users from the community, covering custom queries, integration with third-party themes and plugins, etc.
nn_NO: %sInnføringar%s skrive av både tilsette og brukarar som dekker det meste.

en: &laquo; All Events
nn_NO: &laquo; Alle hendingane

en: &laquo; Previous Events
nn_NO: &laquo; Tidlegare hendingar

en: (Coming Soon!)
nn_NO: (Kjem snart!)

en: (See all)
nn_NO: (Syn alle)

en: + Google Map
nn_NO: + Googlekart

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
nn_NO: 0 = zooma ut; 21 = zooma inn.

en: <p>The license key you received when completing your purchase from %s will grant you access to support and updates until it expires. You do not need to enter the key below for the plugins to work, but you will need to enter it to get automatic updates. <strong>Find your license keys at <a href="%s" target="_blank">%s</a></strong>.</p> <p>Each paid add-on has its own unique license key. Simply paste the key into its appropriate field on below, and give it a moment to validate. You know you're set when a green expiration date appears alongside a "valid" message.</p> <p>If you're seeing a red message telling you that your key isn't valid or is out of installs, visit <a href="%s" target="_blank">%s</a> to manage your installs or renew / upgrade your license.</p><p>Not seeing an update but expecting one? In WordPress, go to <a href="%s">Dashboard > Updates</a> and click "Check Again".</p>
nn_NO: <p>Lisensnøkkelen du fekk når du fullførte kjøpet frå %s vil gi deg tilgang til støtte og oppdateringar til den går ut på dato. Du treng ikkje nøkkelen for at innstikket skal fungere, men for å kunne få automatiske oppdateringar. <strong>Finn lisensnøkkelen din hjå <a href="%s" target="_blank">%s</a></strong>.</p> <p>Kvart tillegg du har betalt for har sin eigne unike nøkkel. Kopier og lim inn koden inn i riktig felt under, og gi den ein augeblink for å bli validert. Du veit den er god når datoen blir grøn samstundes som det står ein "gyldig"-melding.</p><p>Om du ser ein raud melding som fortel deg at nøkkelen ikkje er validert, eller har overskride tal installasjonar, vitje <a href="%s" target="_blank">%s</a> fir å handsame installasjonane dine eller oppgradere lisensen din.</p><p>Ser du ikkje nokon oppdatering, men vonar ein? I WordPress, gå til <a href="%s">Skrivebordet > Oppdateringar</a> og trykk "Sjekk på nytt".</p>

en: <p>The settings below control the display of your calendar. If things don't look right, try switching between the three style sheet options or pick a page template from your theme.</p><p>There are going to be situations where no out-of-the-box template is 100&#37; perfect. Check out our <a href="%s">our themer's guide</a> for instructions on custom modifications. Want to create a new view? Grab a copy of the <a href="%s">Sample Agenda View plugin from Github</a></p>
nn_NO: <p>Innstillingane nedanfor kontrollerer utsjånaden på kalenderen din. Om ting ikkje ser heilt greit ut, prøv å byt mellom dei tre stilark-vala eller vel ein sidemal frå bunaden din.</p><p>Det kjem til å oppstå situasjonar der ingen av standardmalane vil vere 100&#37; perfekte. Sjå vår <a href="%s">bunadsguide</a> for nærare instruksjonar om eigne skreddarsydde endringar. Ønskjer du å lage ei ny syningsversjion? Ta ein kopi av <a href="%s">Døme på Agendasyn-innstikket frå Github</a></p>

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
nn_NO: Ein fullstendig designa bunad for hendingssidene dine.

en: A widget that displays upcoming events.
nn_NO: Eit småprogram som syner komande hendingar.

en: Add Event
nn_NO: Legg til hending

en: Add HTML after event content
nn_NO: Legg til HTML etter hendingsinnhaldet

en: Add HTML before event content
nn_NO: Legg til HTML før hendingsinnhaldet

en: Add New
nn_NO: Legg til ny

en: Add New Event
nn_NO: Legg til ny hending

en: Add New Event Category
nn_NO: Legg til ny hendingskategori

en: Add New Organizer
nn_NO: Legg til ny tilskipar

en: Add New Venue
nn_NO: Legg til ny stad

en: Add new ticket
nn_NO: Legg til ny billett

en: Additional Functionality
nn_NO: Tilleggsfunksjonar

en: Address:
nn_NO: Adresse:

en: Advanced Template Settings
nn_NO: Avanserte malinnstillingar

en: Algeria
nn_NO: Algerie

en: All %s
nn_NO: Alle %s

en: All Day Event:
nn_NO: Heildags:

en: All Event Categories
nn_NO: Alle hendingskategoriane

en: All Events:
nn_NO: Alle hendingar:

en: All future events in the series will be changed. Any changes made to other events will be kept.
nn_NO: Alle framtidige hendingar i serien vil bli endra. Tidlegare endringar gjort til andre hendingar vil forbli uendra.

en: All future events in the series will be deleted.
nn_NO: Alle framtidige hendingar i serien vil bli sletta.

en: All other future events in the series will not be deleted.
nn_NO: Framtidige hendingar i serien vil ikkje bli sletta.

en: All other future events in the series will remain the same.
nn_NO: Alle framtidige hendingar i denne serien vil forbli som dei var.

en: Allow more than the default 3 events per day in month view.
nn_NO: Tillet meir enn 3 hendingar per dag i månadssyninga.

en: American Samoa
nn_NO: Amerikans Samoa

en: Antarctica
nn_NO: Antarktis

en: Are you developer looking to build your own frontend view? We created an example plugin that demonstrates how to register a new view. You can %sdownload the plugin at GitHub%s to get started.
nn_NO: Er du ein utviklar som ønskjer å lage di eiga grenseflate? Me har laga eit dømeinnstikk som syner korleis ein registrerer nye syningar. Du kan %slaste ned innstikket hjå GitHub%s for å kome i gang.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
nn_NO: Om du tenkjer "Dette innstikket er heilt fantastisk! Eg burde takke Modern Tribe for arbeidet deira." så er den største takken me kan spørje om verdsetjing. Legg til ein liten tekst-lenke på botnen av kalenderen din som peiker til The Events Calendar-prosjektet.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
nn_NO: Om du tenkjer "Dette innstikket er heilt fantastisk! Eg burde takke Modern Tribe for arbeidet deira." så er den største takken me kan spørje om verdsetjing. Legg til ein liten tekst-lenke på botnen av kalenderen din som peiker til The Events Calendar-prosjektet.

en: Attendee List
nn_NO: Deltakarliste

en: Attendee List for: %s
nn_NO: Deltakarliste for: %s

en: Attendees
nn_NO: Deltakarar

en: Audit Trail:
nn_NO: Revisjonssti:

en: Auditing Information
nn_NO: Revisjonsinformasjon

en: Austria
nn_NO: Austerrike

en: Author:
nn_NO: Forfattar:

en: Available Organizers
nn_NO: Tilgjengelege tilskiparar

en: Available Venues
nn_NO: Tilgjengelege stader

en: Average Rating
nn_NO: Gjennomsnittleg vurdering

en: Based on %d rating | Based on %d ratings
nn_NO[0]: Basert på %s vurdering
nn_NO[1]: Basert på %s vurderingar

en: Basic Template Settings
nn_NO: Grunnleggjande bunadsinnstillingar

en: Belarus
nn_NO: Kviterussland

en: Belgium
nn_NO: Belgia

en: Bosnia And Herzegowina
nn_NO: Bosnia og Herzegovina

en: Bouvet Island
nn_NO: Bouvetøya

en: Brazil
nn_NO: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
nn_NO: Britisk Indiahavterretorie

en: Calendar
nn_NO: Kalender

en: Calendar Month Navigation
nn_NO: Månadsnavigasjon

en: Calendar powered by %sThe Events Calendar%s
nn_NO: Kalenderen er laga med %sThe Events Calendar%s

en: Cambodia
nn_NO: Kampodsja

en: Cameroon
nn_NO: Kamerun

en: Canada
nn_NO: Kanada

en: Cape Verde
nn_NO: Kapp Verde

en: Category
nn_NO: Kategori

en: Cayman Islands
nn_NO: Caymanøyane

en: Central African Republic
nn_NO: Den Sentralafrikanske Republikk

en: Chad
nn_NO: Tsjad

en: Check in
nn_NO: Sjekk inn

en: Check out the <a href="%s">available add-ons</a>.
nn_NO: Sjå alle <a href="%s">tilgjengeleg tillegga</a>.

en: Check out the available add-ons
nn_NO: Sjå alle tilgjengeleg tillegg

en: Check this to use the classic header.
nn_NO: Kryss av her for å bruke den klassiske sidetoppen.

en: Check to enable maps for events and venues.
nn_NO: Kryss av for å slå på kart på hendingar og stader.

en: Checked in:
nn_NO: Innsjekka:

en: China
nn_NO: Kina

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
nn_NO: Vel ein sidemal for å kontrollere utsjånaden på kalender- og hendingsinnhaldet ditt.

en: Christmas Island
nn_NO: Juleøya

en: City:
nn_NO: By:

en: Click to view a Google Map
nn_NO: Trykk for å sjå Googlekart

en: Cocos (Keeling) Islands
nn_NO: Cocosøyane (Keelingøyane)

en: Colombia
nn_NO: Kolombia

en: Columns
nn_NO: Kolonner

en: Comoros
nn_NO: Komorene

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
nn_NO: Samanlikande validering feila sidan det ikkje var noko samanlikningsgrunnlag, for felt %s

en: Congo
nn_NO: Kongo

en: Congo, The Democratic Republic Of The
nn_NO: Kongo, Den Demokratiske Republikken

en: Cook Islands
nn_NO: Cookøyane

en: Cost:
nn_NO: Pris:

en: Cote D'Ivoire
nn_NO: Elfenbenkysten

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
nn_NO: Landlista må vere formatert med berre eit land per linje i følgjande format: <br>NO, Noreg <br> US, Sambandsstatane.

en: Country:
nn_NO: Land:

en: Created by:
nn_NO: Laga av:

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
nn_NO: Kroatia

en: Cuba
nn_NO: Kuba

en: Currency Symbol:
nn_NO: Valutasymbol:

en: Custom field deleted.
nn_NO: Eigenlaga felt sletta.

en: Custom field updated.
nn_NO: Eigenlaga felt oppdatert.

en: Cyprus
nn_NO: Kypros

en: Czech Republic
nn_NO: Tjekkia

en: Date
nn_NO: Dato

en: Date:
nn_NO: Dato:

en: Debug Bar Plugin
nn_NO: Feilrettingslinjeinnstikk

en: Debug mode
nn_NO: Feilrettingsmodus

en: Default Events Template
nn_NO: Standard hendingsmal

en: Default Page Template
nn_NO: Standard sidemal

en: Default currency symbol
nn_NO: Standard valuttasymbol

en: Default stylesheet used for events templates
nn_NO: Standard stilark for hendingsmalar

en: Default view
nn_NO: Standard syning

en: Delete
nn_NO: Slett

en: Denmark
nn_NO: Danmark

en: Details
nn_NO: Informasjon

en: Disable the Event Search Bar
nn_NO: Slå av hendingssøk

en: Display
nn_NO: Skjerm

en: Display Settings
nn_NO: Syningsinnstillingar

en: Documentation
nn_NO: Dokumentasjon

en: Dominican Republic
nn_NO: Dominikanske Republikk

en: Done
nn_NO: Ferdig

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
nn_NO: Dupliser stader &amp; tilskiparar

en: East Timor
nn_NO: Aust-Timor

en: Ecuador
nn_NO: Ekvador

en: Edit
nn_NO: Endre

en: Edit Event
nn_NO: Endre hending

en: Edit Event Category
nn_NO: Rediger hendingskategori

en: Edit Events
nn_NO: Rediger hendingar

en: Edit Organizer
nn_NO: Rediger tilskipar

en: Edit Venue
nn_NO: Rediger stad

en: Edit in %s
nn_NO: Endre i %s

en: Edit ticket
nn_NO: Endre billett

en: Email
nn_NO: Epost

en: Email Address:
nn_NO: Epostadresse:

en: Email:
nn_NO: Epost:

en: Enable Google Maps
nn_NO: Slå på Google-kart

en: Enable comments on event pages.
nn_NO: Slå på kommentarar på hendingssider.

en: Enable event views
nn_NO: Aktiver hendingssyn

en: Enable live ajax for datepicker on front end (User submit not required).
nn_NO: Slå på ajax for datoveljaren på grenseflate (Brukarinnsendinger er ikkje påkravd).

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
nn_NO: Slå på dette val for å loggføre feilrettingsinformasjon. Dette vil loggførast til serverens PHP-feillogg. Om du ikkje ønskjer å sjå loggmeldingane i nettlesaren din rår me deg til å innstallere %s og sjå etter "Tribe"-fana i feilrettingsutdataa.

en: End Date
nn_NO: Sluttdato

en: End Date &amp; Time:
nn_NO: Sluttdato og -tid:

en: End Date / Time:
nn_NO: Sluttdato/tidspunkt:

en: End of day cutoff
nn_NO: Når tek dagen slutt?

en: End sale:
nn_NO: Slutt salet:

en: End:
nn_NO: Slutt:

en: Enter a 0 for events that are free or leave blank to hide the field.
nn_NO: Skriv 0 for hendingar som er gratis, eller la feltet stå tomt for å gøyme feltet.

en: Equatorial Guinea
nn_NO: Ekvatorial-Guinea

en: Error
nn_NO: Feil

en: Estonia
nn_NO: Estland

en: Ethiopia
nn_NO: Etiopia

en: Event
nn_NO: Hending

en: Event Add-Ons
nn_NO: Hendingstillegg

en: Event Categories
nn_NO: Hendingskategoriar

en: Event Category | Event Categories
nn_NO[0]: Hendingskategori
nn_NO[1]: Hendingskategoriar

en: Event Cost
nn_NO: Pris

en: Event Details
nn_NO: Hendingsdetaljar

en: Event Location Details
nn_NO: Detaljar om hendingsstaden

en: Event Navigation
nn_NO: Hendingsnavigasjon

en: Event Options
nn_NO: Hendingsval

en: Event Organizer Details
nn_NO: Detaljar om tilskiparen

en: Event Summary
nn_NO: Hendingsoppsummering

en: Event Tags:
nn_NO: Hendingsmerkelappar:

en: Event Time &amp; Date
nn_NO: Hendingstid og -dato

en: Event Views Navigation
nn_NO: Hendingssyningsnavigasjon

en: Event Website
nn_NO: Hendingsnettstad

en: Event draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
nn_NO: Hendingskladd oppdatert. <a target="_blank" href="%s">Førehandsyn hending</a>

en: Event published. <a href="%s">View event</a>
nn_NO: Hending publisert. <a href="%s">Syn hending</a>

en: Event restored to revision from %s
nn_NO: Hendinga er gjenoppretta til versjonen frå %s

en: Event saved.
nn_NO: Hending lagra.

en: Event scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview event</a>
nn_NO: Hendinga er planlagt for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Førehandsyn hending</a>

en: Event submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
nn_NO: Hendinga sendt inn. <a target="_blank" href="%s">Førehandsyn hending</a>

en: Event updated.
nn_NO: Hending oppdatert.

en: Event updated. <a href="%s">View event</a>
nn_NO: Hendinga vart oppdatert. <a href="%s">Syn hendinga</a>

en: Event:
nn_NO: Hending:

en: Events
nn_NO: Hendingar

en: Events From
nn_NO: Hendingar frå

en: Events In
nn_NO: Hendingar den

en: Events List
nn_NO: Hendingsliste

en: Events List Navigation
nn_NO: Hendingslistenavigasjon

en: Events Settings
nn_NO: Hendingsinnstillingar

en: Events URL slug
nn_NO: Hendinga si URL-korttekst

en: Events at %s
nn_NO: Hendingar hjå %s

en: Events for %1$s
nn_NO: Hendingar for %1$s

en: Events for %1$s through %2$s
nn_NO: Hendingar frå %1$s til %2$s

en: Events for %s
nn_NO: Hendingar for %s

en: Events template
nn_NO: Hendingsmal

en: Events this month
nn_NO: Hendingar denne månaden

en: Export
nn_NO: Eksporter

en: FAQ
nn_NO: OSS

en: Falkland Islands (Malvinas)
nn_NO: Falklandsøyane

en: Faroe Islands
nn_NO: Færøyane

en: Field ID:
nn_NO: Felt-ID:

en: Filter by ticket #, order # or security code
nn_NO: Filtrér etter billettnummer, tingingnummer, eller tryggleikskode

en: Find Events
nn_NO: Finn hendingar

en: Find out more
nn_NO: Finn ut meir

en: Finding & extending your calendar.
nn_NO: Å finne og utvide kalenderen.

en: Finding your calendar.
nn_NO: Å finne kalenderen.

en: Forums
nn_NO: Forum

en: Forums: Because Everyone Needs A Buddy
nn_NO: Forum: Fordi alle treng ein ven

en: France
nn_NO: Frankrike

en: France, Metropolitan
nn_NO: Frankrike, Metropolitan

en: Free
nn_NO: Gratis

en: French Guiana
nn_NO: Fransk Guyana

en: French Polynesia
nn_NO: Franks Polynesia

en: French Southern Territories
nn_NO: Franske Sørlege Territoriar

en: Full Styles
nn_NO: Komplette stilar

en: General
nn_NO: Generelt

en: General Settings
nn_NO: Generelle innstillingar

en: Germany
nn_NO: Tyskland

en: Getting Started
nn_NO: Kom i gang

en: Give us 5 stars!
nn_NO: Gi oss 5 stjerner!

en: Google Maps default zoom level
nn_NO: Standard zoom-nivå for Google-kart

en: Greece
nn_NO: Hellas

en: Greenland
nn_NO: Grønland

en: Have events that run past midnight? Control when your day official ends to avoid awkwardly adding your event to the next day.
nn_NO: Har du hendingar som fortsett etter midnatt? Kontroller når dagen din offisielt tek slutt, så slepp du å legge til hendingar dagen etter.

en: Heard And Mc Donald Islands
nn_NO: Heard og McDonaldøyane

en: Help
nn_NO: Hjelp

en: Here is the iCal feed URL for your events:
nn_NO: Her er iCal-straum-URLen for hendingane dine:

en: Hi! We are Modern Tribe and we are here to help you kick ass. Thanks so much for installing our labor of love!
nn_NO: Hei! Me er Modern Tribe og me er her for å hjelpe deg. Takk for at du installerte vårt elskelege arbeid!

en: Hide From Event Listings
nn_NO: Gøym frå hendingslister

en: Hide the following settings tabs on every site:
nn_NO: Gøym denne innstillingafana på alle sidene:

en: Holy See (Vatican City State)
nn_NO: Vatikanet

en: Hungary
nn_NO: Ungarn

en: Iceland
nn_NO: Island

en: If this is your first time using The Events Calendar, you're in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we've found helpful for users jumping into it for the first time:
nn_NO: Om dette er første gang du brukar The Events Calendar har me nokre grunnleggjande tips som kan vere kjekke for nye brukarar:

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
nn_NO: Om du er kjend med HTML kan du legge til koder etter hendingsmalen. Nokre bunadar kan trenge dette for å hjelpe med utforminga eller sideoppsettet.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
nn_NO: Om du er kjend med HTML kan du legge til koder før hendingsmalen. Nokre bunadar kan trenge dette for å hjelpe med utforminga eller sideoppsettet.

en: If you find that you aren't getting the level of service you've come to expect from Modern Tribe, shoot us an email at %s or tweet %s and tell us why. We'll do what we can to make it right.
nn_NO: Om du meiner du ikkje får det sørvisnivået du forventa frå Modern Tribe, send oss ein epost til %s eller send ein tweet til %s og fortel oss kvifor. Me ønskjer å gjere det me kan for å rette opp i det.

en: If you're a user of The Events Calendar and would like more support, please %spurchase a PRO license%s. We hit the PRO forums daily, and can provide a deeper level of customization/integration support for paying users than we can on WordPress.org.
nn_NO: Om du brukar The Events Calendar og ønskjer meir brukarstøtte, ver venleg å %skjøp PRO-lisens%s. Me overvakar PRO-foruma dagleg, og kan hjelpe til i mykje større grad med utforming- og integrerings-støtte for betalande brukarar enn me kan på WordPress.org.

en: Include events in main blog loop
nn_NO: Inkluder hendingar i hovudbloggloopen.

en: Initializing Tribe Events on %s
nn_NO: Starter Tribe Events på %s

en: Install has 1 or more legacy event!
nn_NO: Installasjonen har ein eller fleir eldre hendingar!

en: Invalid field type specified
nn_NO: Ugyldig felttype valt

en: Invalid or incomplete field passed
nn_NO: Ugyldig eller uferdig felt gjennomført

en: Iran (Islamic Republic Of)
nn_NO: Iran, (den Islamske Republikken)

en: Iraq
nn_NO: Irak

en: Ireland
nn_NO: Irland

en: It appears that you have some old events calendar data that needs to be upgraded. Please be sure to back up your database before initiating the upgrade. This process can not be undone.
nn_NO: Det kan sjå ut som om du har nokre gamle hendingsdata som må oppgraderast. Pass på å lagre ein tryggleikskopi av databasen før du byrjar oppgraderinga. Denne prosessen kan ikkje gjerast om.

en: Italy
nn_NO: Italia

en: Korea, Democratic People's Republic Of
nn_NO: Korea, den Demokratiske Folkerepublikken

en: Korea, Republic Of
nn_NO: Korea, Republikken

en: Kyrgyzstan
nn_NO: Kirigistan

en: Lao People's Democratic Republic
nn_NO: Laos, Den demokratiske folkerepublikken

en: Last Update
nn_NO: Siste oppdatering

en: Latest Version:
nn_NO: Siste versjon:

en: Lebanon
nn_NO: Libanon

en: Licenses
nn_NO: Lisensar

en: List
nn_NO: Liste

en: Lithuania
nn_NO: Litauen

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
nn_NO: Ser du etter fleire funksjonar som gjentakande hendingar, skreddarsydd meta, samfunnshendingar eller billettsal?

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
nn_NO: Leiter du etter tilleggsfunksjonar som gjentakande hendingar, billettsal, offentleg innsende hendingar eller nye syningar?

en: M j, Y @ G:i
nn_NO: d.m.Y kl. h:i

en: Macedonia
nn_NO: Makedonia

en: Madagascar
nn_NO: Madagaskar

en: Maldives
nn_NO: Maldivane

en: Map Settings
nn_NO: Kartinnstillingar

en: Marshall Islands
nn_NO: Marshalløyane

en: Merge Duplicates
nn_NO: Slå saman duplikatar

en: Mexico
nn_NO: Meksiko

en: Micronesia, Federated States Of
nn_NO: Mikronesia

en: Migrate Data!
nn_NO: Migrer data!

en: Miscellaneous Settings
nn_NO: Ymse innstillingar

en: Moldova, Republic Of
nn_NO: Moldova

en: Month
nn_NO: Månad

en: Month view events per day
nn_NO: Månadssyning hendingar per dag

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
nn_NO: Meir detaljert utforming, freistar å hente stilar frå bunaden din.

en: More...
nn_NO: Meir...

en: Morocco
nn_NO: Marokko

en: My Organizers
nn_NO: Mine tilskiparar

en: My Venues
nn_NO: Mine stader

en: Netherlands
nn_NO: Nederland

en: Netherlands Antilles
nn_NO: Nederlandske Antillar

en: Network
nn_NO: Nettverk

en: Network Settings
nn_NO: Nettverksinnstillingar

en: New Caledonia
nn_NO: Ny Kaledonia

en: New Event
nn_NO: Ny hending

en: New Event Category Name
nn_NO: Nytt hendingskategorinamn

en: New Organizer
nn_NO: Ny tilskipar

en: New Venue
nn_NO: Ny stad

en: New Zealand
nn_NO: Ny Zealand

en: News and Tutorials
nn_NO: Nyhende og Innføringar

en: Next
nn_NO: Neste

en: Next Events &raquo;
nn_NO: Nye hendingar &raquo;

en: No
nn_NO: Nei

en: No checkbox options specified
nn_NO: Ingen avkryssingsboxval spesifisert

en: No description has been entered for this event.
nn_NO: Inga skildring for denne hendinga.

en: No events found
nn_NO: Fann inga hendingar

en: No events found in Trash
nn_NO: Fann inga hendingar i søppelkorga

en: No events scheduled for <strong>%s</strong>. Please try another day.
nn_NO: Ingen hendingar planlagt for <strong>%s</strong>. Prøv ein annan dag.

en: No matching events
nn_NO: Fann ingen hendingar som samsvarar med søket

en: No organizer found
nn_NO: Fann ingen tilskiparar

en: No organizers found in Trash
nn_NO: Fann ingen tilskiparar i søppelkorga

en: No previous events
nn_NO: Ingen tidlegare hendingar

en: No radio options specified
nn_NO: Ingen radioval spesifisert

en: No saved organizer exists.
nn_NO: Fann ingen lagra tilskiparar.

en: No saved venue exists.
nn_NO: Fann ingen lagra stader.

en: No select options specified
nn_NO: Ingen utvalsval spesifisert

en: No upcoming events
nn_NO: Ingen komande hendingar

en: No venue found
nn_NO: Fann ikkje staden

en: No venues found in Trash
nn_NO: Fann ikkje nokon stad i søppelkorga

en: Non-existant field validation function passed
nn_NO: Ikkje-eksisterande feltvalideringsfunksjon gjennomført.

en: Norfolk Island
nn_NO: Norfolkøyane

en: Northern Mariana Islands
nn_NO: Nordre Marianaøyane

en: Norway
nn_NO: Noreg

en: Not getting help?
nn_NO: Får du ikkje hjelp?

en: Number of events to show per page
nn_NO: Tal hendingar som skal synast på kvar side

en: Only This Event:
nn_NO: Berre denne hendinga:

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
nn_NO: Inkluder bere nok css til å oppnå komplekse utformingar og vekesyn.

en: Order #
nn_NO: Tingingsnummer

en: Order Status
nn_NO: Tingingstatus

en: Organizer
nn_NO: Tilskipar

en: Organizer Information
nn_NO: Tilskiparinformasjon

en: Organizer Name:
nn_NO: Tilskiparnamn:

en: Organizer draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
nn_NO: Tilskiparkladd oppdatert. rget="_blank" href="%s">Førehandsyn tilskipar</a>

en: Organizer published. <a href="%s">View organizer</a>
nn_NO: Tilskipar publisert. <a href="%s">Syn tilskipar</a>

en: Organizer restored to revision from %s
nn_NO: Tilskipar gjenoppretta til versjonen frå %s

en: Organizer scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview organizer</a>
nn_NO: Tilskipar planlagt for <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Førehandsyn tilskipar</a>

en: Organizer submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
nn_NO: Tilskipar sendt inn. <a target="_blank" href="%s">Førehandsyn tilskipar</a>

en: Organizer updated.
nn_NO: Tilskipar oppdatert.

en: Organizer updated. <a href="%s">View organizer</a>
nn_NO: Tilskipar oppdatert. <a href="%s">Syn tilskipar</a>

en: Organizers
nn_NO: Tilskiparar

en: Origin:
nn_NO: Opphav:

en: Otherwise, if you're feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
nn_NO: Elles, om du føler deg eventyrlysten, kan du gå rett til hendingsmenyen og legge til di første hending.

en: Papua New Guinea
nn_NO: Papua Ny-Guinea

en: Parent Event Category
nn_NO: Foreldrehendingskategori

en: Parent Event Category:
nn_NO: Foreldrehendingskategori:

en: Past Events
nn_NO: Tidlegare hendingar

en: Philippines
nn_NO: Filippinane

en: Phone:
nn_NO: Tlf.:

en: Poland
nn_NO: Polen

en: Postal Code:
nn_NO: Postnr.:

en: Premium Add-Ons
nn_NO: Premiumtillegg

en: Prev
nn_NO: Tidlegare

en: Price:
nn_NO: Pris:

en: Print
nn_NO: Skriv ut

en: Purchaser
nn_NO: Kjøpar

en: Purchaser email
nn_NO: Kjøparepost

en: Purchaser name
nn_NO: Kjøparnamn

en: Recurring Event
nn_NO: Gjentakande hending

en: Recurring?
nn_NO: Gjentakande?

en: Release Notes
nn_NO: Versjonsnotat

en: Release notes for painting an overall picture of the plugin's lifecycle and when features/bug fixes were introduced.
nn_NO: Versjonnotat gir deg eit oversyn over innstikkets levetid og når nye funksjonar og feilrettingar blei gjort.

en: Requires:
nn_NO: Krev:

en: Right here
nn_NO: Her er den

en: Russian Federation
nn_NO: Russland

en: Saint Kitts And Nevis
nn_NO: St. Kitts og Nevis

en: Saint Lucia
nn_NO: St. Lucia

en: Saint Vincent And The Grenadines
nn_NO: St. Vincent og Grenadinane

en: Sao Tome And Principe
nn_NO: Sao Tome og Principe

en: Saudi Arabia
nn_NO: Saudi-Arabia

en: Search
nn_NO: Søk

en: Search Event Categories
nn_NO: Søk hendingskategoriar

en: Search Events
nn_NO: Søk hendingar

en: Search Organizers
nn_NO: Søk etter tilskiparar

en: Search Venues
nn_NO: Søk etter stad

en: Security Code
nn_NO: Tryggleikskode

en: See an example of the link
nn_NO: Sjå eit døme på ei slik lenkje

en: See who purchased tickets to this event
nn_NO: Sjå kven som har kjøpt billettar til denne hendinga

en: Select a Country:
nn_NO: Vel eit land:

en: Select a State:
nn_NO: Vel ein delstat:

en: Select a User:
nn_NO: Vel ein brukar:

en: Select an Image
nn_NO: Vel eit bilete

en: Select...
nn_NO: Vel...

en: Sell using:
nn_NO: Sel med:

en: Send the attendee list by email
nn_NO: Send deltakarlista på epost

en: Sending...
nn_NO: Sender...

en: Set as ticket header
nn_NO: Vel hovudbilete for billetten

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
nn_NO: Bestem kva valutasymbol som skal vere standard for hendingsprisar. Merk at dette berre gjeld for framtidige hendingar, og at endringar her ikkje har tilbakeverkande kraft.

en: Settings
nn_NO: Innstillingar

en: Settings saved.
nn_NO: Innstillingar lagra.

en: Seychelles
nn_NO: Seychellane

en: Show Google Map:
nn_NO: Syn Google-kart:

en: Show Google Maps Link:
nn_NO: Syn Google-kartlenkje:

en: Show The Events Calendar link
nn_NO: Syn \"The Events Calendar\"-lenkja

en: Show comments
nn_NO: Syn kommentarar

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
nn_NO: Syn hendingar med sida si andre innlegg. Når denne boksen er kryssa av vil hendingar også synast på standardhendingssida.

en: Show widget only if there are upcoming events:
nn_NO: Syn småprogrammet berre om det er nokre komande hendingar:

en: Show:
nn_NO: Syn:

en: Single event URL slug
nn_NO: Kortlenkje-URL for enkelthending

en: Skeleton Styles
nn_NO: Skjelettstilar

en: Slovakia (Slovak Republic)
nn_NO: Slovakia

en: Sold %d
nn_NO: Seld %d

en: Sold %d of %d
nn_NO: Seld %d av %d

en: Solomon Islands
nn_NO: Solomonøyane

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
nn_NO: Årsak, men The Events Calendar krev PHP %s eller nyare. Prat med vevverten din om å flytte deg til ein nyare versjon av PHP.

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
nn_NO: Årsak, The Events Calendar krev WordPress %s eller nyare. Oppgrader WordPressinstallasjonen din.

en: South Africa
nn_NO: Sør-Afrika

en: South Georgia, South Sandwich Islands
nn_NO: Sør-Georgia

en: Spain
nn_NO: Spania

en: St. Pierre And Miquelon
nn_NO: St. Pierre og Miquelon

en: Start Date
nn_NO: Startdato

en: Start Date &amp; Time:
nn_NO: Startdato- og tid:

en: Start Date / Time:
nn_NO: Startdato/tidspunkt:

en: Start sale:
nn_NO: Begynn salet:

en: State or Province:
nn_NO: Delstat/provins:

en: Sticky in Calendar View
nn_NO: Uthev i kalenderen

en: Support
nn_NO: Brukarstøtte

en: Support Resources To Help You Kick Ass
nn_NO: Støtteresursar

en: Suriname
nn_NO: Surinam

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
nn_NO: Svalbard og Jan Mayen

en: Sweden
nn_NO: Sverige

en: Switzerland
nn_NO: Sveits

en: Syrian Arab Republic
nn_NO: Syria

en: Tags:
nn_NO: Merkelappar:

en: Tanzania, United Republic Of
nn_NO: Tanzania

en: The Events Calendar Settings
nn_NO: The Events Calendar-innstillingar

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
nn_NO[0]: Innstillinga over vart ikkje lagra. Andre innstillingar vart lagra.
nn_NO[1]: Innstillingane over vart ikkje lagra. Andre innstillingar vart lagra.

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
nn_NO: Den over burde ideelt vere i fleirtal, og denne i eintal.<br />Din enkelthendings-URL er: %s

en: The following plugins are out of date: <b>%s</b>. All add-ons contain dependencies on The Events Calendar and will not function properly unless paired with the right version. %sWant to pair an older version%s?
nn_NO: Følgjande tillegg er utdatert: <b>%s</b>. Alle tillegg er avhengige av The Events Calendar og vil ikkje fungere skikkeleg om dei ikkje er av same versjon. %sØnskjer du å oppdatere frå ein eldre versjon%s?

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
nn_NO: Bilete vil vere maksimalt 580px i epostar, og skalert for mobiltelefon. Om du ønskjer å ha støtte for /\"retina/\" kan biletet vere opp til 1160px brei.

en: The request was sent insecurely.
nn_NO: Førespurnaden vart sendt på utrygt vis.

en: The request wasn't sent from this tab.
nn_NO: Førespurnaden var ikkje sendt frå denne fana.

en: The slug used for building the events URL.
nn_NO: Kortteksten blir brukt får å byggje opp hendings-URLar.

en: There  were no results found for <strong>"%s"</strong>.
nn_NO: Fann ingen resultat for <strong>"%s"</strong>.

en: There are no fields setup for this tab yet.
nn_NO: Det er ikkje noko feltsoppsett for denne fana enno.

en: There are no upcoming events at this time.
nn_NO: Det er ingen komande hendingar nett no.

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong> this month. Try searching next month.
nn_NO: Fann ingen ting or <strong>"%s"</strong> denne månaden. Prøv å søk ein annan månad.

en: This event has passed.
nn_NO: Denne hendinga er over.

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
nn_NO: Denne hendinga blei laga med Sammfunnshendingar. Er du sikker på at du ønskjer å selje billettar til den?

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
nn_NO: Dette er kor alle dei globale nettverksinnstillingane for Modern Tribe si The Events Calendar kan bli endra.

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
nn_NO: Dette val er slått av når "Slå av hendingssøk" er kryssa av i syningsinnstillingane.

en: Ticket #
nn_NO: Billetnummer

en: Ticket Description:
nn_NO: Billettskildring:

en: Ticket Name:
nn_NO: Billettnamn:

en: Ticket Sales
nn_NO: Billettsal

en: Ticket Type
nn_NO: Billettype

en: Ticket header image
nn_NO: Hovudbilete for billetten

en: Ticket type
nn_NO: Billettype

en: Tickets
nn_NO: Billettar

en: Tickets sold:
nn_NO: Billettar seld:

en: Title:
nn_NO: Tittel:

en: Today
nn_NO: I dag

en: Tribe Event Add-Ons
nn_NO: Tribe Hendingstillegg

en: Tribe Events Styles
nn_NO: Tribe Events stilar

en: Trinidad And Tobago
nn_NO: Trinidad og Tobago

en: Turkey
nn_NO: Tyrkia

en: Turks And Caicos Islands
nn_NO: Turks- og Caicosøyane

en: Tutorials
nn_NO: Innføringar

en: Ukraine
nn_NO: Ukraina

en: Undo Check in
nn_NO: Gjer om innsjekking

en: United Arab Emirates
nn_NO: Sameinte Arabiske Emiratar

en: United Kingdom
nn_NO: Sameinte Kongedøme

en: United States
nn_NO: Sambandsstatane

en: United States Minor Outlying Islands
nn_NO: Sambandsstatane, mindre øyar

en: Unnamed Organizer
nn_NO: Tilskipar utan namn

en: Unnamed Venue
nn_NO: Stad utan namn

en: Upcoming Events
nn_NO: Komande hendingar

en: Update Event Category
nn_NO: Oppdater hendingskategori

en: Upgrade from The Events Calendar
nn_NO: Oppgrader frå The Events Calendar

en: Upload image for the ticket header
nn_NO: Last opp hovudbilete for billetten

en: Use Javascript to control date filtering
nn_NO: Bruk Javascript til å kontrollere datofiltrering

en: Use New Organizer
nn_NO: Bruk ny tilskipar

en: Use New Venue
nn_NO: Bruk ny stad

en: Use Saved Organizer:
nn_NO: Bruk lagra tilskipar:

en: Use Saved Venue:
nn_NO: Bruk lagra stad:

en: Users of the free The Events Calendar should post their support concerns to the plugin's %sWordPress.org support forum%s. While we are happy to help identify and fix bugs that are reported at WordPress.org, please make sure to read our %ssupport expectations sticky thread%s before posting so you understand our limitations.
nn_NO: Brukarar av det gratis innstikket The Events Calendar burde søke hjelp til innstakket på innstikksida på %sWordPress.org sine brukarstøtteforum%s. Sjølv om me gladeleg hjelp til med å identifisere og fikse feil som blir rapportert på WordPress.org, ver venleg å les vår opphengde tråd om %sbrukarstøtteforventingar%s før du skriv eit innlegg slik at du forstår kvar grensene våre går.

en: Venue
nn_NO: Stad

en: Venue Information
nn_NO: Stadinformasjon

en: Venue Name:
nn_NO: Namn på stad:

en: Venue draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
nn_NO: Stadkladd oppdatert. <a target="_blank" href="%s">Førehandsyn staden</a>

en: Venue published. <a href="%s">View venue</a>
nn_NO: Staden er publisert. <a href="%s">Syn staden</a>

en: Venue restored to revision from %s
nn_NO: Staden er gjenoppretta til versjonen frå %s

en: Venue scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview venue</a>
nn_NO: Staden er planlagt for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Førehandsyn staden</a>

en: Venue submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
nn_NO: Staden er sendt inn. <a target="_blank" href="%s">Førehandsyn staden</a>

en: Venue updated.
nn_NO: Staden oppdatert.

en: Venue updated. <a href="%s">View venue</a>
nn_NO: Stad oppdatert. a href="%s">Syn staden</a>

en: Venue:
nn_NO: Stad:

en: Venues
nn_NO: Stader

en: Version
nn_NO: Versjon

en: Viet Nam
nn_NO: Vietnam

en: View
nn_NO: Syn

en: View &#8220;%s&#8221;
nn_NO: Sjå &#8220;%s&#8221;

en: View All Add-Ons
nn_NO: Sjå alle tillegga

en: View All Events
nn_NO: Syn alle hendingar

en: View As
nn_NO: Syn som

en: View Calendar
nn_NO: Syn kalender

en: View Event
nn_NO: Syn hending

en: View Organizer
nn_NO: Syn tilskiparar

en: View Venue
nn_NO: Syn stad

en: Virgin Islands (British)
nn_NO: Jomfruøyane (Britisk)

en: Virgin Islands (U.S.)
nn_NO: Jomfruøyane (Sambandsstatane)

en: Wallis And Futuna Islands
nn_NO: Wallis- og Fotunaøyane

en: We hit the WordPress.org forum throughout the week, watching for bugs. If you report a legitimate bug that we're able to reproduce, we will log it and patch for an upcoming release. However we are unfortunately unable to provide customization tips or assist in integrating with 3rd party plugins or themes.
nn_NO: Me ser innom WordPress.org-foruma stadig vekk og ser etter feil. Om du rapporterer ein faktisk feil som me kan reprodusere, vil me loggføre det og fikse det i neste versjon. Me er diverre ikkje i stand til å hjelpe med utformingstips eller assistere med integrering av tredjepartsinnstikk eller bunadar.

en: We hope our plugin is helping you out.
nn_NO: Me håpar innstikket vårt hjelper deg.

en: We've also got a %sModern Tribe UserVoice%s page where we're actively watching for feature ideas from the community. If after playing with the plugin and reviewing the resources above, you're finding a feature isn't present that should be, let us know. Vote up existing feature requests or add your own, and help us shape the future of the products business in a way that best meets the community's needs.
nn_NO: Me har òg ei %sModern Tribe BrukarRøyst%s-side der me kontinuerleg ser etter nye idear og framlegg frå samfunnet vårt. Om du etter å ha prøvd ut innstikket og sett gjennom hjelperesursane over finn nokon funksjonar eller eigenskapar du meiner manglar, sei i frå. Røyst på eksisterande framlegg eller legg til dine eigne, og hjelp oss med å utvikle framtida for produkta våre slik at dei kan gjere alt den brukarane våre treng.

en: We've redone our support page from the ground up in an effort to better help our users. Head over to our %sSupport Page%s and you'll find lots of great resources, including:
nn_NO: Me har gjort om brukarstøttesida vår frå grunnen av og håpar me med det kan betre hjelpe brukarane våre. Gå rett til sida vår for %sbrukarstøtte%s og du vil kunne finne mykje god hjelp, som t.d.:

en: Website:
nn_NO: Nettstad:

en: Welcome to The Events Calendar! Your events calendar can be found at %s. To change the events slug, visit %sEvents -> Settings%s.
nn_NO: Velkomen til The Events Calendar! Kalenderen din kan du finne her: %s. For å endre hendingskorttekstar, sjå %sHendingar - > Innstillingar%s.

en: Western Sahara
nn_NO: Vest-Sahara

en: When will ticket sales occur? If you don't set a start/end date for sales, tickets will be available from now until the event ends.
nn_NO: Når skal billettsalet vere? Om du ikkje vel ein start/sluttdato for salet vil billettane vere tilgjengelege frå no fram til hendinga tek slutt.

en: Where's my calendar?
nn_NO: Kor er kalenderen min?

en: Wordpress.org Plugin Page
nn_NO: Wordpress.org Innstikkside

en: Would you like to change only this instance of the event, or all future events in this series?
nn_NO: Skal endringane gjelde for berre denne hendinga, eller for alle framtidige hendingar i denne hendingsserien?

en: Would you like to delete only this instance of the event, or all future events in this series?
nn_NO: Ønskjer du å berre slette denne hendinga, eller heile serien?

en: Written documentation can only take things so far...sometimes, you need help from a real person. This is where our %ssupport forums%s come into play.
nn_NO: Skriven dokumentasjon kan berre hjelp deg så langt på veg... nokre gongar treng ein hjelp frå ein faktisk person. Dette er kor %sbrukarstøtteforuma%s våre kjem inn i biletet.

en: YYYY-MM-DD
nn_NO: ÅÅÅÅ-MM-DD

en: Yemen
nn_NO: Jemen

en: Yes
nn_NO: Ja

en: You <strong>cannot</strong> use the same slug as above. The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single Event URL is like: %s
nn_NO: Du <strong>kan ikkje</strong> bruke same korttekst som over. Den over burde ideelt sett vere i fleirtal, og denne i eintal.<br />Din enkelthendings-URL er slik: %s

en: You are up to date!
nn_NO: Du er fullstendig oppgradert!

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
nn_NO: Du kan bruke Skjermval til å velje kva kolonne du ønskjer å sjå. Utvalet virker i tabellen under, i eposten, for utskrift, og for CSV-eksporten.

en: You cannot edit the slug for your events page as you do not have pretty permalinks enabled. The current URL for your events page is <a href="%s">%s</a>. In order to edit the slug here, <a href="%soptions-permalink.php">enable pretty permalinks</a>.
nn_NO: Du kan ikkje endre kortteksten for hendingssidene dine sidan du ikkjar har slått på pene fastlenkjer. Den førebelse URLen for hendingssida di er <a href="%s">%s</a>. For å endre kortteksten her, <a href="%soptions-permalink.php">slå på pene fastlenkjer</a>.

en: You don't have permission to do that.
nn_NO: Du har ikkje løyve til å gjere det.

en: You have changed the recurrence rules of this event.  Saving the event will update all future events.  If you did not mean to change all events, then please refresh the page.
nn_NO: Du har endra gjenntakingsreglane for denne hendinga. Lagrar du hendinga vil alle framtidige hendingar òg bli oppdatert. Om dét ikkje var planen bør du lasta sida inn på nytt.

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
nn_NO: Det kan hende du finn fleire like stader og tilskiparar når du oppdatere The Events Calendar frå ein før-3.0-versjon. Trykk her for å automatisk slå saman identiske stader og tilskiparar.

en: You must select at least one view.
nn_NO: Du må velje minst eit syningsalternativ.

en: You need to select a user or type a valid email address
nn_NO: Du er nøydd til å velje ein brukar eller skrive inn ein gyldig epostadresse

en: You need to upgrade!
nn_NO: Du på oppgradere!

en: You successfully migrated (%d) entries.
nn_NO: Du har migrert (%d) innlegg.

en: You've requested a non-existent tab.
nn_NO: Du har etterspurt ein ikkje-eksisterande fane.

en: Your current Events URL is %s
nn_NO: Din førebelse hendings-URLen er %s

en: Your current events URL is: %s
nn_NO: Den førebelse hendings-URLen er: %s

en: Your form had the following errors:
nn_NO: Skjemaet ditt hadde følgjande feil:

en: Your ticket has been deleted.
nn_NO: Billetten din er sletta.

en: Your ticket has been saved.
nn_NO: Billetten din er lagra.

en: Your tickets
nn_NO: Dine billettar

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
nn_NO: Din versjon av The Events Calendar er ikkje den same som ein av The Events Calendar-tillegga. Du må %soppdatere no%s.

en: attendees
nn_NO: Deltakarar

en: category
nn_NO: kategori

en: listed under %s. Check out past events for this category or view the full calendar.
nn_NO: lista under %s. Sjekk tidlegare hendingar for denne kategorien eller sjå heile kalenderen.

en: listed under %s. Check out upcoming events for this category or view the full calendar.
nn_NO: lista under %s. Sjekk komande hendingar i denne kategorien eller sjå heile kalenderen.

en: month
nn_NO: månad

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
nn_NO: med funksjonsnamn:

[ctx: not available]
en: n/a
nn_NO: –

en: or
nn_NO: eller

en: past
nn_NO: tidlegare

en: tag
nn_NO: merkelapp

en: upcoming
nn_NO: komande

en: venue
nn_NO: stad
