The Events Calendar 3.5 - en to bg_BG translation catalogue (768 entries)

en:  Save Changes
bg_BG:  Записване на промените

en: %s (post ID %d) created.
bg_BG: %s (post ID %d) е създаден.

en: %s (post ID %d) updated.
bg_BG: %s (публикация с ID %d) обновена.

en: %s Settings
bg_BG: %s Настройки

en: %s cannot be a duplicate
bg_BG: %s не може да се дублира

en: %s cannot be the same as %s.
bg_BG: %s не може да съвпада с %s.

en: %s must be a number between 0 and 21.
bg_BG: %s трябва да е число между 0 и 21.

en: %s must be a number or percentage.
bg_BG: %s трябва да е номер или процент.

en: %s must be a phone number.
bg_BG: %s трябва да е валиден телефонен номер.

en: %s must be a positive number.
bg_BG: %s трябва да е положително число.

en: %s must be a valid absolute URL.
bg_BG: %s  трябва да е валиден абсолюрен URL.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
bg_BG: %s трябва да е валиден низ (числа, букви, тире и долно тире).

en: %s must consist of 5 numbers.
bg_BG: %s трябва да съдържа 5 цифри.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
bg_BG: %s трябва да съдържа само букви, цифри, тирета, апострофи и интервали.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
bg_BG: %s трябва да съдържа само букви, интервали, апострофи и тирета.

en: %s must contain numbers and letters only
bg_BG: %s трябва да съдържа само цифри и букви

en: %s must contain numbers, letters and dots only
bg_BG: %s трябва да съдържа само цифри, букви и точки

en: %s must have a value that's part of its options.
bg_BG: %s трябва да има стойност, която отговаря на една от възможноте опции.

en: %sAdd-on documentation%s for all of Modern Tribe's official extensions for The Events Calendar (including WooTickets, Community Events, Eventbrite Tickets, Facebook Events, etc)
bg_BG: %sДокументация%s за всички официални разширения за продуктите на Modern Tribe (вкл. WooTickets, Community Events, Eventbrite Tickets, Facebook Events и др.)

en: %sFrequently Asked Questions%s ranging from the most basic setup questions to advanced themer tweaks
bg_BG: %sЧесто задавани въпроси%s вариращи от въпроси за основни настройки до настройки за напреднали

en: %sInstallation/Setup FAQs%s from our support page can help give an overview of what the plugin can and cannot do. This section of the FAQs may be helpful as it aims to address any basic install questions not addressed by the new user primer.
bg_BG: %sFAQs за инсталация/настройка%s от нашата страница за поддръжка могат да ви помогнат да разберете какво може и какво не може нашето разширение. Тази секция от Често задаваните въпроси може да ви е от полза при правене на базови настройки, които не са включени в съветника Първи стъпки.

en: %sOur New User Primer%s was designed for folks in your exact position. Featuring both step-by-step videos and written walkthroughs that feature accompanying screenshots, the primer aims to take you from zero to hero in no time.
bg_BG: %sНовият ни съветник Първи стъпки%s е създаден за хора във вашето положение. Той включва видеа и обяснения тип Стъпка по Стъпка илюстрирани със съответните screenshot-и, което ще ви превърне в специалист за нула време.

en: %sTemplate tags, functions, and hooks & filters%s for The Events Calendar &amp; Events Calendar PRO
bg_BG: %sШаблони, функции и филтри%s за The Events Calendar &amp; Events Calendar PRO

en: %sTutorials%s written by both members of our team and users from the community, covering custom queries, integration with third-party themes and plugins, etc.
bg_BG: %sУроци%s написани от членове на екипа ни или от наши потребители относно персонални желания, интеграция, теми и разширения на трети страни и др.

en: &laquo; All Events
bg_BG: &laquo; Всички събития

en: (0 or empty for free tickets)
bg_BG: (0 или празно за безплатни билети)

en: (Coming Soon!)
bg_BG: (Очаквайте скоро!)

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
bg_BG: 0 = максимално отдалечено; 21 = максимално приближено.

en: <ol><li><strong>Inserted:</strong> A new item was inserted successfully.</li><li><strong>Updated:</strong> An item was found with the same name and/or start date. The existing item was updated with the new value from the file.</li><li><strong>Skipped:</strong> A row was found in the CSV file that could not be imported. Please see below for the invalid rows.</li></ol>
bg_BG: <ol><li><strong>Вмъкнати: </strong> Нов елемент е вмъкнат успешно.</li><li><strong>Обновени:</strong> Беше намерен елемент със същото име и/или начална дата. Съществуващия запис беше обновен със стойностите от файла. </li><li><strong>Пропуснати:</strong>Намерен е ред, който не може да бъде импортиран. Списък на невалидните редове ще откриете по-долу. </li></ol>

en: <p>The following fields are required for a successful import:</p>
bg_BG: <p>Следните полета са задължителни за успешен импорт:</p>

en: <p>The following three fields accept the date format options available to the php date() function. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Learn how to make your own date format here</a>.</p>
bg_BG: Следващите три полета приемат опции за формат на датата, които се поддържат от php date() function. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Научете как да създадете свой формат за датата</a>.</p>

en: <p>The license key you received when completing your purchase from %s will grant you access to support and updates until it expires. You do not need to enter the key below for the plugins to work, but you will need to enter it to get automatic updates. <strong>Find your license keys at <a href="%s" target="_blank">%s</a></strong>.</p> <p>Each paid add-on has its own unique license key. Simply paste the key into its appropriate field on below, and give it a moment to validate. You know you're set when a green expiration date appears alongside a "valid" message.</p> <p>If you're seeing a red message telling you that your key isn't valid or is out of installs, visit <a href="%s" target="_blank">%s</a> to manage your installs or renew / upgrade your license.</p><p>Not seeing an update but expecting one? In WordPress, go to <a href="%s">Dashboard > Updates</a> and click "Check Again".</p>
bg_BG: <p>Лицензния ключ, който сте получили при покупката от %s ви гарантира достъп до поддръжка и обновления до изтичането му. Не е необходимо да го въвеждате по-долу, за да работят притурките, но ще е необходимо да го въведете ако желаете да получавате автоматични обновления. <strong>Можете да видите лицензионните си ключове на <a href="%s" target="_blank">%s</a></strong>.</p> <p>Всеки платен add-on има собствен, уникален лицензионен ключ. Просто поставете ключа в правилното поле по-долу и изчакайте за момент, докато бъде валидиран. Ще знаете, че всичко е преминало успешно, когато се появи зелена дата показваща валидността на лиценза, заедно със съобщение "валидно".</p> <p>Ако се появи червено съобщение, което казва, че ключа не е валиден, посетете <a href="%s" target="_blank">%s</a> страницата за управление и подновяване на лицензи.</p><p>Няма нови обновления, а очаквате такива? В WordPress, отидете на <a href="%s">Табло > Обновления</a> и кликнете на "Провери отново".</p>

en: <p>The settings below control the display of your calendar. If things don't look right, try switching between the three style sheet options or pick a page template from your theme.</p><p>There are going to be situations where no out-of-the-box template is 100&#37; perfect. Check out our <a href="%s">our themer's guide</a> for instructions on custom modifications. Want to create a new view? Grab a copy of the <a href="%s">Sample Agenda View plugin from Github</a></p>
bg_BG: <p>Настройките по-долу управляват начина на визуализация на вашия календар. Ако нещо не изглежда добте, опитайте да смените стила или изберете шаблон на странива от вашата тема.</p><p>Ще има ситуации, в които нито един от шаблоните няма да е 100&#37; перфектен. Прегледайте нашият <a href="%s">съветник</a> за инструкции касаещи индивидуални модификации. Изкате да създадете нов изглед? Изтеглете <a href="%s">Sample Agenda View plugin от Github</a></p>

en: <span>&laquo;</span> Previous Day
bg_BG: <span>&laquo;</span> Предходен ден

en: <span>&laquo;</span> Previous Events
bg_BG: <span>&laquo;</span> Предишни събития

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
bg_BG: Напълно оформена и стилизирана тема за вашите страници със събития.

en: A valid license key is required for support and updates
bg_BG: Валиден сериен номер е необходим за поддръжка и обновления

en: A valid license key is required for support and updates.
bg_BG: За поддръжка и обновления е необходим валиден сериен номер.

en: A widget that displays upcoming events.
bg_BG: Уиджет, показващ всички предстоящи събития.

en: Add Event
bg_BG: Добавяне на събитие

en: Add HTML after event content
bg_BG: Вмъкване на HTML след описанието на събитието

en: Add HTML before event content
bg_BG: Добавяне на HTML преди съдържанието на събитието

en: Add New
bg_BG: Дабавяне

en: Add New Event
bg_BG: Добавяне на събитие

en: Add New Event Category
bg_BG: Добавяне на нова категория за събития

en: Add new ticket
bg_BG: Добавяне на нов билет

en: Add to Google Calendar
bg_BG: Добави в Google Календар

en: Additional Functionality
bg_BG: Допълнителна функционалност

en: Address:
bg_BG: Адрес:

en: Advanced Template Settings
bg_BG: Разширени настройки на шаблоните

en: Afghanistan
bg_BG: Афганистан

en: After importing your Organizers and Venues, import your Events:
bg_BG: След като импортирате Организаторите и Местата си, импортирайте събитията си:

en: After you upload your file, you'll have the opportunity to indicate how the columns in your CSV map to fields in The Events Calendar.
bg_BG: След като качите CSV файла, ще имате възможност да определите на коя колона отговаря всяко поле в The Events Calendar.

en: Alabama
bg_BG: Алабама

en: Alaska
bg_BG: Аляска

en: Albania
bg_BG: Албания

en: Algeria
bg_BG: Алжир

en: All %s
bg_BG: Всички %s

en: All Day
bg_BG: Цял ден

en: All Day Event
bg_BG: Целодневно събитие

en: All Day Event:
bg_BG: Целодневно събитие:

en: All Event Categories
bg_BG: Всички категории за събития

en: Allow more than the default 3 events per day in month view.
bg_BG: Позволете повече от 3 (по подразбиране) събития на ден в месечен изглед.

en: American Samoa
bg_BG: Американска Самоа

en: Andorra
bg_BG: Андора

en: Angola
bg_BG: Ангола

en: Anguilla
bg_BG: Ангуила

en: Antarctica
bg_BG: Антарктида

en: Antigua And Barbuda
bg_BG: Антигуа и Барбуда

en: Are you developer looking to build your own frontend view? We created an example plugin that demonstrates how to register a new view. You can %sdownload the plugin at GitHub%s to get started.
bg_BG: Вие сте разработчик, който иска да създаде собствен изглед за The Events Calendar? Ние създадохме демонстрационен plugin, който да покаже как се регистрира новия изглед. Можете да %sизтеглите plugin-а от GitHub%s , за да започнете.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
bg_BG: Мислите ли си "Уха, този plugin е невероятен! Трябва да благодаря на Modern Tribe за усърдната им работа."? Най-добрия начин да ни благодарите е да поставите малък текстов линк под календара, който води към страницата на проекта.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
bg_BG: Мислите ли си "Уха, този plugin е невероятен! Трябва да благодаря на Modern Tribe за усърдната им работа."? Най-добрия начин да ни благодарите е да поставите малък текстов линк под календара, който води към страницата на проекта.

en: Argentina
bg_BG: Аржентина

en: Arizona
bg_BG: Аризона

en: Arkansas
bg_BG: Арканзас

en: Armenia
bg_BG: Армения

en: Aruba
bg_BG: Аруба

en: Attendee List
bg_BG: Списък с участниците

en: Attendee List for: %s
bg_BG: Лист с потвърдилите присъствие на: %s

en: Attendees
bg_BG: Участници

en: Auditing Information
bg_BG: Проверка на информация

en: Australia
bg_BG: Австралия

en: Austria
bg_BG: Австрия

en: Author:
bg_BG: Автор:

en: Average Rating
bg_BG: Среден рейтинг

en: Azerbaijan
bg_BG: Азербейджан

en: Bahamas
bg_BG: Бахамски острови

en: Bahrain
bg_BG: Бахрейн

en: Bangladesh
bg_BG: Бангладеш

en: Barbados
bg_BG: Барбадос

en: Based on %d rating | Based on %d ratings
bg_BG[0]: На базата на %d отзив
bg_BG[1]: На базата на %d отзива

en: Basic Template Settings
bg_BG: Основни настройки на темплейта

en: Belarus
bg_BG: Беларус

en: Belgium
bg_BG: Белгия

en: Belize
bg_BG: Белиз

en: Benin
bg_BG: Бенин

en: Bermuda
bg_BG: Бермудски острови

en: Bhutan
bg_BG: Бутан

en: Bolivia
bg_BG: Боливия

en: Bosnia And Herzegowina
bg_BG: Босна и Херцеговина

en: Botswana
bg_BG: Ботсвана

en: Bouvet Island
bg_BG: Буве

en: Brazil
bg_BG: Бразилия

en: British Indian Ocean Territory
bg_BG: Британска индоокеанска територия

en: Brunei Darussalam
bg_BG: Бруней

en: Bulgaria
bg_BG: България

en: Burkina Faso
bg_BG: Буркина Фасо

en: Burundi
bg_BG: Бурунди

en: CSV File:
bg_BG: CSV файл:

en: Calendar
bg_BG: Календар

en: Calendar Month Navigation
bg_BG: Навигация по календарен месец

en: Calendar powered by %sThe Events Calendar%s
bg_BG: Календара използва %sThe Events Calendar%s

en: California
bg_BG: Калифорния

en: Cambodia
bg_BG: Камбоджа

en: Cameroon
bg_BG: Камерун

en: Canada
bg_BG: Канада

en: Cape Verde
bg_BG: Кабо Верде

en: Category
bg_BG: Категория

en: Cayman Islands
bg_BG: Кайманови острови

en: Central African Republic
bg_BG: Централноафриканска република

en: Chad
bg_BG: Чад

en: Check in
bg_BG: Записване

en: Check out the <a href="%s">available add-ons</a>.
bg_BG: Проверете <a href="%s">наличните add-ons</a>.

en: Check out the available add-ons
bg_BG: Разгледайте наличните add-on-и

en: Check this to use the classic header.
bg_BG: Отбележете, за да използвате класическия header.

en: Check to enable maps for events and venues.
bg_BG: Отбележете, за да включите картите за събития и места.

en: Checked in:
bg_BG: Записани:

en: Chile
bg_BG: Чили

en: China
bg_BG: Китай

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
bg_BG: Изберете шаблон за изгледа на башия календар .

en: Christmas Island
bg_BG: Коледен остров

en: City:
bg_BG: Град:

en: Click to view a Google Map
bg_BG: Вижте местоположението в Google Карти

en: Cocos (Keeling) Islands
bg_BG: Кокосови острови

en: Colombia
bg_BG: Колумбия

en: Colorado
bg_BG: Колорадо

en: Column Headings
bg_BG: Заглавия на колони

en: Columns
bg_BG: Колони

en: Comoros
bg_BG: Коморски острови

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
bg_BG: Валидирането на сравнението се провали, тъй като не е зададена стойност за сравнение в полето %s

en: Congo
bg_BG: Конго

en: Congo, The Democratic Republic Of The
bg_BG: Конго, Демократична република

en: Connecticut
bg_BG: Кънектикът

en: Cook Islands
bg_BG: Кук

en: Cost:
bg_BG: Стойност:

en: Costa Rica
bg_BG: Коста Рика

en: Cote D'Ivoire
bg_BG: Кот д'Ивоар

en: Could not save %s.
bg_BG: Записването не е възможно %s.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
bg_BG: Списъка със страните трябва да съдържа по една страна на ред и да бъде в следния формат: <br>САЩ, Съединени Американски щати <br> БГ, България.

en: Country:
bg_BG: Държава:

en: Created by:
bg_BG: Създадено от:

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
bg_BG: Хърватия

en: Cuba
bg_BG: Куба

en: Currency Symbol:
bg_BG: Символ за валута:

en: Currency symbol follows value
bg_BG: Знака за валутата да е след стойността

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
bg_BG: Цена 'след'

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
bg_BG: Цена 'преди'

en: Custom field deleted.
bg_BG: Custom полето е изтрито.

en: Custom field updated.
bg_BG: Custom полето е обновено.

en: Cyprus
bg_BG: Кипър

en: Czech Republic
bg_BG: Чехия

en: Date
bg_BG: Дата

en: Date Format Settings
bg_BG: Настройки за формат на датата

en: Date out of range.
bg_BG: Изберете по-близка дата.

en: Date time separator
bg_BG: Разделител за време, дата

en: Date with year
bg_BG: Дата с година

en: Date without year
bg_BG: Дата без година

en: Date:
bg_BG: Дата:

en: Datepicker Date Format
bg_BG: Формат на датата за Datepicker

en: Day
bg_BG: Ден

en: Day Navigation
bg_BG: Навигация по ден

en: Day Of
bg_BG: Почивен ден

en: Day's Events
bg_BG: Събития за деня

en: Default currency symbol
bg_BG: Валута по подразбиране

en: Default stylesheet used for events templates
bg_BG: CSS за събития по подразбиране

en: Default view
bg_BG: Изглед по подразбиране

en: Delaware
bg_BG: Делауеър

en: Delete
bg_BG: Изтриване

en: Denmark
bg_BG: Дания

en: Details
bg_BG: Детайли

en: Disable the Event Search Bar
bg_BG: Изключване на търсачката на събития

en: Display
bg_BG: Изглед

en: Display Settings
bg_BG: Настройки на изгледа

en: District of Columbia
bg_BG: Вашингтон, О.К.

en: Djibouti
bg_BG: Джибути

en: Do Not Import
bg_BG: Да не се импортира

en: Dominica
bg_BG: Доминика

en: Dominican Republic
bg_BG: Доминиканска република

en: Done
bg_BG: Готово

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
bg_BG: Дублиращи се Места и Организатори

en: East Timor
bg_BG: Източен Тимор

en: Ecuador
bg_BG: Еквадор

en: Edit
bg_BG: Редакция

en: Edit Event
bg_BG: Редакция на събитие

en: Edit Event Category
bg_BG: Редакция на категорията на събитието

en: Edit Events
bg_BG: Редакция на събития

en: Edit in %s
bg_BG: Редакция в  %s

en: Edit ticket
bg_BG: Редакция на билет

en: Egypt
bg_BG: Египет

en: El Salvador
bg_BG: Салвадор

en: Email Address:
bg_BG: Email адрес:

en: Enable Google Maps
bg_BG: Включи Google Карти

en: Enable comments on event pages.
bg_BG: Включване на коментарите на страниците на събитията

en: Enable event views
bg_BG: Включване на изглед Събития

en: Enable live ajax for datepicker on front end (User submit not required).
bg_BG: Включване на live ajax за прозореца за избор на дата (Не изисква потвърждение от потребителя).

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
bg_BG: Включете тази опция, за да записвате log  с информация за възникналите грешки. По подразбиране, лога ще се записва в PHP error log-а на сървъра ви. Ако желаете да виждате съобщенията за грешки в браузър-а си, тогава ви препоръчваме да инсталирате %s и да потърсите таб "Tribe" в debug output.

en: End Date
bg_BG: Крайна дата

en: End Date &amp; Time:
bg_BG: Крайна дата и час:

en: End Date / Time:
bg_BG: Крайна дата / час:

en: End of day cutoff
bg_BG: Денят свършва в

en: End sale:
bg_BG: Край на продажбата:

en: End:
bg_BG: Край:

en: Enter a 0 for events that are free or leave blank to hide the field.
bg_BG: Въведете 0 за безплатни събития или оставете празно, за да скриете полето.

en: Enter the format to use for dates that show a month and year only. Used on month view.
bg_BG: Въведете формат на датата, който да се използва при показване на дати само с месец и година. Използва се при месечен изглед.

en: Enter the format to use for displaying dates with the year. Used when showing an event from a past or future year, also used for dates in view headers.
bg_BG: Въведете формат на датата, който да се използва при показване на дати с година. Използва се за отминали или бъдещи събития, както и за дати в хедъри.

en: Enter the format to use for displaying dates without a year. Used when showing an event from the current year.
bg_BG: Въведете формат на датата, който да се използва при показване на дати без година. Използва се за събития през текущата година.

en: Enter the separator that will be placed between the date and time, when both are shown.
bg_BG: Въведете разделител, който да се показва между датата и часа, когато и двете са показани.

en: Enter the separator that will be used between the start and end time of an event.
bg_BG: Въведете разделител, който да се показва между началния и крайния час на събитие.

en: Equatorial Guinea
bg_BG: Екваториална Гвинея

en: Eritrea
bg_BG: Еритрея

en: Error
bg_BG: Грешка

en: Estonia
bg_BG: Естония

en: Ethiopia
bg_BG: Етиопия

en: Event
bg_BG: Събитие

en: Event
bg_BG: Събитие

en: Event Add-Ons
bg_BG: Add-Ons за събития

en: Event Categories
bg_BG: Категории за събития

en: Event Category
bg_BG: Категория на събитието

en: Event Cost
bg_BG: Стойност на събитието

en: Event Description
bg_BG: Описание на събитие

en: Event Details
bg_BG: Подробности за събитие

en: Event End Date
bg_BG: Крайна дата на събитието

en: Event End Time
bg_BG: Краен час на събитието

en: Event Fields
bg_BG: Полета на събитието

en: Event Location Details
bg_BG: Детайли за мястото на събитието

en: Event Name
bg_BG: Име на събитие

en: Event Navigation
bg_BG: Навигация на събитие

en: Event Options
bg_BG: Опции за събитие

en: Event Organizer Details
bg_BG: Детайли за организатора на събитието

en: Event Organizer Name
bg_BG: Име на организатора на събитието

en: Event Phone
bg_BG: Телефон

en: Event Show Map
bg_BG: Покажи събитието на картата

en: Event Show Map Link
bg_BG: Линк "Покажи събитието на картата"

en: Event Start Date
bg_BG: Начална дата на събитието

en: Event Start Time
bg_BG: Начален час на събитието

en: Event Summary
bg_BG: Резюме на събитието:

en: Event Tags:
bg_BG: Етикети:

en: Event Time &amp; Date
bg_BG: Дата и час на събитието

en: Event Venue Name
bg_BG: Име на мястото на събитието

en: Event Website
bg_BG: Страница на събитието

en: Event draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
bg_BG: Черновата на събитието е обновена. <a target="_blank" href="%s">Преглед</a>

en: Event published. <a href="%s">View event</a>
bg_BG: Събитието е публикувано. <a href="%s">Преглед</a>

en: Event restored to revision from %s
bg_BG: Събитието е възстановено от версия %s

en: Event saved.
bg_BG: Събитието е записано.

en: Event scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview event</a>
bg_BG: Събитието е планирано за: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Преглед</a>

en: Event submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview event</a>
bg_BG: Събитието е изпратено. <a target="_blank" href="%s">Преглед</a>

en: Event updated.
bg_BG: Събитието е обновено.

en: Event updated. <a href="%s">View event</a>
bg_BG: Събитието е обновено. <a href="%s">Преглед</a>

en: Event:
bg_BG: Събитие:

en: Events
bg_BG: Събития

en: Events
bg_BG: Събития

en: Events From
bg_BG: Събития на

en: Events Import (CSV)
bg_BG: Импортиране на събития (CSV)

en: Events In
bg_BG: Събития на

en: Events List
bg_BG: Списък със събитията

en: Events Settings
bg_BG: Настройки на събития

en: Events URL slug
bg_BG: URL за събития

en: Events for
bg_BG: Събития за

en: Events for %s
bg_BG: Събития през %s

en: Events template
bg_BG: Темплейти за събития

en: Events this month
bg_BG: Събития този месец

en: Export
bg_BG: Експорт

en: Failed to import record in row %d.
bg_BG: Провалено импортиране на запис на ред %d.

en: Falkland Islands (Malvinas)
bg_BG: Фолкландски острови

en: Faroe Islands
bg_BG: Ферьорски острови

en: Field ID:
bg_BG: ID на поле:

en: Fiji
bg_BG: Фиджи

en: Filter by ticket #, order # or security code
bg_BG: Филтриране по билет №, поръчка № или код за сигурност

en: Find Events
bg_BG: Търсене

en: Find out more
bg_BG: Виж повече

en: Finding & extending your calendar.
bg_BG: Намиране и разширяване на календара.

en: Finding your calendar.
bg_BG: Намиране на календара.

en: Finland
bg_BG: Финландия

en: Florida
bg_BG: Флорида

en: Forums: Because Everyone Needs A Buddy
bg_BG: Форуми: Защото всеки се нуждае от сродна душа

en: France
bg_BG: Франция

en: France, Metropolitan
bg_BG: Франция, Метрополия

en: French Guiana
bg_BG: Френска Гвиана

en: French Polynesia
bg_BG: Френска Полинезия

en: French Southern Territories
bg_BG: Френски южни и антарктически територии

en: Full Styles
bg_BG: Пълен CSS

en: Gabon
bg_BG: Габон

en: Gambia
bg_BG: Гамбия

en: General
bg_BG: Общи

en: General Settings
bg_BG: Общи настройки

en: Georgia
bg_BG: Грузия

en: Germany
bg_BG: Германия

en: Getting Started
bg_BG: От къде да започнете

en: Ghana
bg_BG: Гана

en: Gibraltar
bg_BG: Гибралтар

en: Give us 5 stars!
bg_BG: Дай ни 5 звезди!

en: Google Calendar
bg_BG: Google Календар

en: Google Maps default zoom level
bg_BG: Степен на приближение в Google Карти по подразбиране

en: Greece
bg_BG: Гърция

en: Greenland
bg_BG: Гренландия

en: Grenada
bg_BG: Гренада

en: Guadeloupe
bg_BG: Гваделупа

en: Guam
bg_BG: Гуам

en: Guatemala
bg_BG: Гватемала

en: Guinea
bg_BG: Гвинея

en: Guinea-Bissau
bg_BG: Гвинея-Бисау

en: Guyana
bg_BG: Гвиана

en: Haiti
bg_BG: Хаити

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
bg_BG: Имате събитие което свършва след полунощ? Изберете час след края на събитието, за да избегнете показването му в календара за следващия ден.

en: Hawaii
bg_BG: Хаваи

en: Heard And Mc Donald Islands
bg_BG: Хърд и Макдоналд

en: Help
bg_BG: Помощ

en: Here is the iCal feed URL for your events:
bg_BG: URL-а за iCal потока на събитията е:

en: Hi! We are Modern Tribe and we are here to help you kick ass. Thanks so much for installing our labor of love!
bg_BG: Здравейте! Ние сме Modern Tribe и сме тук, за да ви помогнем да сритвате задници. Искрено ви благодарим, че инсталирахте резултата от нашия труд!

en: Hide From Event Listings
bg_BG: Скрий от листа със събитията

en: Hide the following settings tabs on every site:
bg_BG: Скрии тези табове с настройки на всеки сайт:

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact <a href="%s">support.</a>
bg_BG: Хмм... нещо с този валидатор се обърка. Моля, свържете се с <a href="%s">поддръжката.</a>

en: Holy See (Vatican City State)
bg_BG: Ватикана

en: Honduras
bg_BG: Хондурас

en: Hong Kong
bg_BG: Хонконг

en: Hungary
bg_BG: Унгария

en: Iceland
bg_BG: Исландия

en: Idaho
bg_BG: Айдахо

en: If this is your first time using The Events Calendar, you're in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we've found helpful for users jumping into it for the first time:
bg_BG: Ако за първи път използвате The Events Calendar и сте готови да създадете първото си събитие, тук ще откриете някои съвети, полезни за нови потребители:

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
bg_BG: Ако сте запознати с HTML,  можете да добавите код след темплейта за събития. При някои теми това е необходимо, с цел да се улесни стилизирането или оформлението.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
bg_BG: Ако сте запознати с HTML,  можете да добавите код преди темплейта за събития. При някои теми това е необходимо, с цел да се улесни стилизирането или оформлението.

en: If you find that you aren't getting the level of service you've come to expect from Modern Tribe, shoot us an email at %s or tweet %s and tell us why. We'll do what we can to make it right.
bg_BG: Ако смятате, че не получавате необходимата помощ от Modern Tribe, пишете ни email на %s или tweet %s, за да ни кажете защо. Ще направим всичко по силите си, за да оправим нещата.

en: If you suspect that the problem you're having is related to another plugin, or we're just plain having trouble reproducing your bug report, please copy and send all of this to our support team.
bg_BG: Ако подозирате, че проблема е причинен от друг plugin или ние не сме в състояние да възпроизведем грешката, която сте ни докладвали, молим да копирате и да изпратите всичко това на екипа ни за поддръжка.

en: If you're a user of The Events Calendar and would like more support, please %spurchase a PRO license%s. We hit the PRO forums daily, and can provide a deeper level of customization/integration support for paying users than we can on WordPress.org.
bg_BG: Ако сте потребител на The Events Calendar  и имате нужда от допълнителна поддръжка, %sпоръчайте PRO лиценз%s. PRO форумите за поддръжка се преглеждат всеки ден.

en: If your events have Organizers or Venues, please import those first.
bg_BG: Ако вашите събития имат организатори или места, моля първо ги импортирайте.

en: Illinois
bg_BG: Илинойс

en: Import
bg_BG: Импортиране

en: Import CSV File
bg_BG: Импортиране на CSV файл

en: Import Instructions
bg_BG: Инструкции за импортиране

en: Import Result
bg_BG: Импортиране на резултат

en: Import Type:
bg_BG: Вид импортиране:

en: Import complete!
bg_BG: Импортирането завършено!

en: Import: CSV
bg_BG: Импортиране: CSV

en: Include events in main blog loop
bg_BG: Включване на събитията в главния loop на блога

en: India
bg_BG: Индия

en: Indiana
bg_BG: Индиана

en: Indonesia
bg_BG: Индонезия

en: Initializing Tribe Events on %s
bg_BG: Инициализиране на Tribe Events на %s

en: Inserted: %d
bg_BG: Вмъкнато: %d

en: Install has 1 or more legacy event!
bg_BG: Инсталацията има 1 или повече наследствени събития!

en: Invalid field type specified
bg_BG: Посочен е невалиден тип на полето

en: Invalid or incomplete field passed
bg_BG: Има невалидно или незавършено поле

en: Iowa
bg_BG: Индиана

en: Iran (Islamic Republic Of)
bg_BG: Иран

en: Iraq
bg_BG: Ирак

en: Ireland
bg_BG: Ирландия

en: Israel
bg_BG: Израел

en: It appears that you have some old events calendar data that needs to be upgraded. Please be sure to back up your database before initiating the upgrade. This process can not be undone.
bg_BG: Оказва се, че имате стара информация, която трябва да се обнови. Моля, уверете се, че сте направили резервно копие преди да започнете с обновяването. Процеса е необратим.

en: Italy
bg_BG: Италия

en: Jamaica
bg_BG: Ямайка

en: Japan
bg_BG: Япония

en: Jordan
bg_BG: Йордания

en: Kansas
bg_BG: Канзас

en: Kazakhstan
bg_BG: Казахстан

en: Kentucky
bg_BG: Кентъки

en: Kenya
bg_BG: Кения

en: Kiribati
bg_BG: Кирибати

en: Korea, Democratic People's Republic Of
bg_BG: Северна Корея

en: Korea, Republic Of
bg_BG: Южна Корея

en: Kuwait
bg_BG: Кувейт

en: Kyrgyzstan
bg_BG: Киргизстан

en: Lao People's Democratic Republic
bg_BG: Лаос

en: Last Update
bg_BG: Последна актуализация

en: Latest Version:
bg_BG: Последна версия:

en: Latvia
bg_BG: Латвия

en: Lebanon
bg_BG: Ливан

en: Lesotho
bg_BG: Лесото

en: Liberia
bg_BG: Либерия

en: Libya
bg_BG: Либия

en: License Key
bg_BG: Сериен номер

en: License key(s) updated.
bg_BG: Серийния/те номер(а) са обновени.

en: Licenses
bg_BG: Лицензи

en: Liechtenstein
bg_BG: Лихтенщайн

en: List
bg_BG: Списък

en: Listed Events
bg_BG: Списък със събития

en: Lithuania
bg_BG: Литва

en: Loading Events
bg_BG: Зареждане на събития

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
bg_BG: Нуждаете се от допълнителна функционалност, като например повтарящи се събития, персонализирана metadata, продажба на билети и др.?

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
bg_BG: Имате нужда от допълнителна функционалност, включително повтарящи се събития, продажба на билети, публикуване на събития от потребителите, повече изгледи и др.?

en: Louisiana
bg_BG: Луизиана

en: Luxembourg
bg_BG: Люксембург

en: Macau
bg_BG: Макао

en: Macedonia
bg_BG: Македония

en: Madagascar
bg_BG: Мадагаскар

en: Maine
bg_BG: Мейн

en: Malawi
bg_BG: Малави

en: Malaysia
bg_BG: Малайзия

en: Maldives
bg_BG: Малдиви

en: Mali
bg_BG: Мали

en: Malta
bg_BG: Малта

en: Map Settings
bg_BG: Настройки на карта

en: Marshall Islands
bg_BG: Маршалови острови

en: Martinique
bg_BG: Мартиника

en: Maryland
bg_BG: Мериленд

en: Massachusetts
bg_BG: Масачузетс

en: Mauritania
bg_BG: Мавритания

en: Mauritius
bg_BG: Мавриций

en: Mayotte
bg_BG: Майот

en: Merge Duplicates
bg_BG: Обединяване на повторенията

en: Mexico
bg_BG: Мексико

en: Michigan
bg_BG: Мичиган

en: Micronesia, Federated States Of
bg_BG: Микронезия

en: Migrate Data!
bg_BG: Мигриране на данните!

en: Minnesota
bg_BG: Минесота

en: Miscellaneous Settings
bg_BG: Други настройки

en: Missing required fields in row %d.
bg_BG: Липсват задължителни полета на ред %d.

en: Mississippi
bg_BG: Мисисипи

en: Missouri
bg_BG: Мисури

en: Moldova, Republic Of
bg_BG: Молдова

en: Monaco
bg_BG: Монако

en: Mongolia
bg_BG: Монголия

en: Montana
bg_BG: Монтана

en: Montenegro
bg_BG: Черна гора

en: Month
bg_BG: Месец

en: Month and year format
bg_BG: Формат на месеца и годината

en: Month view events per day
bg_BG: Брой събития на ден, показващи се при месечен изглед

en: Month's Events
bg_BG: Събития за месеца

en: Montserrat
bg_BG: Монсерат

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
bg_BG: По-детайлен стил, опитва се да възпроизведе стиловете от темата.

en: More...
bg_BG: Още...

en: Morocco
bg_BG: Мароко

en: Mozambique
bg_BG: Мозамбик

en: Myanmar
bg_BG: Мианмар

en: Namibia
bg_BG: Намибия

en: Nauru
bg_BG: Науру

en: Nebraska
bg_BG: Небраска

en: Nepal
bg_BG: Непал

en: Netherlands
bg_BG: Холандия

en: Netherlands Antilles
bg_BG: Нидерландски Антили

en: Network
bg_BG: Мрежа

en: Network Settings
bg_BG: Настройки на мрежа

en: Nevada
bg_BG: Невада

en: New Caledonia
bg_BG: Нова Каледония

en: New Event
bg_BG: Ново събитие

en: New Event Category Name
bg_BG: Име на новата категория за събития

en: New Hampshire
bg_BG: Ню Хампшър

en: New Jersey
bg_BG: Ню Джърси

en: New Mexico
bg_BG: Ню Мексико

en: New York
bg_BG: Ню Йорк

en: New Zealand
bg_BG: Нова Зеландия

en: News and Tutorials
bg_BG: Новини и напътствия

en: News from Modern Tribe
bg_BG: Новини от Modern Tribe

en: Next
bg_BG: Напред

en: Next Day <span>&raquo;</span>
bg_BG: Следващ ден <span>&raquo;</span>

en: Next Events <span>&raquo;</span>
bg_BG: Следващи събития <span>&raquo;</span>

en: Nicaragua
bg_BG: Никарагуа

en: Niger
bg_BG: Нигер

en: Nigeria
bg_BG: Нигерия

en: Niue
bg_BG: Ниуе

en: No checkbox options specified
bg_BG: Не е избрана отметка

en: No events found
bg_BG: Не са наме

en: No events found in Trash
bg_BG: Кошчето е празно

en: No events scheduled for <strong>%s</strong>. Please try another day.
bg_BG: Няма планирани събития за <strong>%s</strong>.  Моля, опитайте с друг ден.

en: No importer defined for %s
bg_BG: Не е дефиниран importer за %s

en: No matching events listed under %s scheduled for <strong>%s</strong>. Please try another day.
bg_BG: Не са открити съвпадения за събития означени с %s за дата <strong>%s</strong>. Опирайте с друг ден.

en: No matching events listed under %s. Please try viewing the full calendar for a complete list of events.
bg_BG: Няма намерени събития, отбелязани с %s. Моля, прегледайте пълния календар, за да видите списък с всички събития.

en: No previous events
bg_BG: Няма по-ранни събития

en: No radio options specified
bg_BG: Не е избран радио бутон

en: No results were found for events in or near <strong>"%s"</strong>.
bg_BG: Не са намерени събития на или около <strong>"%s"</strong>.

en: No select options specified
bg_BG: Не е избрана опция от падащия списък

en: No upcoming events listed under %s. Check out upcoming events for this category or view the full calendar.
bg_BG: Няма събития отбелязани с %s. Проверете предстоящите събития от тази категория или прегледайте пълния календар.

en: Non-existant field validation function passed
bg_BG: Изпратена е несъществуваща функция за валидиране на полето

en: None of your settings were saved. Please try again.
bg_BG: Вашите настройки не бяха запаметени. Моля опитайте отново.

en: Norfolk Island
bg_BG: Норфолк

en: North Carolina
bg_BG: Северна Каролина

en: North Dakota
bg_BG: Северна Дакота

en: Northern Mariana Islands
bg_BG: Северни Мариански острови

en: Norway
bg_BG: Норвегия

en: Not getting help?
bg_BG: Не получавате помощ?

en: Number of events to show per page
bg_BG: Брой събития, показващи се на страница

en: Ohio
bg_BG: Охайо

en: Oklahoma
bg_BG: Оклахома

en: Oman
bg_BG: Оман

en: One column in your CSV should have the Event title. Another should have the Event start date. All other fields are optional.
bg_BG: Една колона във вашия CSV файл трява да съдържа името на Събитието. Всички останали полета не са задължителни.

en: One column in your CSV should have the Organizer/Venue name. All other fields are optional.
bg_BG: Една колона във вашия CSV файл трява да съдържа името на Организатора/Мястото. Всички останали полета не са задължителни.

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
bg_BG: Включва само основен CSS, за да могат да се визуализират по сложните оформления.

en: Order #
bg_BG: Поръчка №

en: Order Status
bg_BG: Статус на поръчката

en: Oregon
bg_BG: Орегон

en: Organizer
bg_BG: Организатор

en: Organizer Email
bg_BG: Email на организатора

en: Organizer Name
bg_BG: Име на организатора

en: Organizer Phone
bg_BG: Телефон на организатора

en: Organizer Website
bg_BG: Website на организатора

en: Organizers
bg_BG: Организатори

en: Origin:
bg_BG: Произход:

en: Otherwise, if you're feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
bg_BG: В случай, че се чувствате готови, можете да преминете към меню Събития, за да добавите първото си събитие.

en: Pakistan
bg_BG: Пакистан

en: Palau
bg_BG: Палау

en: Panama
bg_BG: Панама

en: Papua New Guinea
bg_BG: Папуа Нова Гвинея

en: Paraguay
bg_BG: Парагвай

en: Parent Event Category
bg_BG: По-горна категория за събития

en: Parent Event Category:
bg_BG: По-горна категория за събития:

en: Past Events
bg_BG: Минали събития

en: Pennsylvania
bg_BG: Пенсилвания

en: Perform Import
bg_BG: Започни импортирането

en: Peru
bg_BG: Перу

en: Philippines
bg_BG: Филипини

en: Phone:
bg_BG: Телефон:

en: Pitcairn
bg_BG: Питкерн

en: Please choose the fields that best match the columns in your CSV file.
bg_BG: Моля, изберете полето, което най-добре описва колоните във вашия CSV файл.

en: Poland
bg_BG: Полша

en: Portugal
bg_BG: Португалия

en: Postal Code:
bg_BG: Пощенски код:

en: Prev
bg_BG: Назад

en: Price:
bg_BG: Цена:

en: Puerto Rico
bg_BG: Пуерто Рико

en: Purchaser
bg_BG: Купувач

en: Purchaser email
bg_BG: Email на купувача

en: Purchaser name
bg_BG: Име на купувача

en: Qatar
bg_BG: Катар

en: Questions? <a href="%s">Watch the video</a>.
bg_BG: Въпроси? <a href="%s">Изгедайте видеото</a>.

en: Release notes for painting an overall picture of the plugin's lifecycle and when features/bug fixes were introduced.
bg_BG: Представена е информация за обновленията, която да очертае времевата рамка на бъдещите обновления и жизнения цикъл на притурката.

en: Remove
bg_BG: Премахване

en: Replace empty fields
bg_BG: Презаписване на празните полета

en: Requires:
bg_BG: Изисква:

en: Reunion
bg_BG: Реюнион

en: Rhode Island
bg_BG: Род Айлънд

en: Right here
bg_BG: Точно тук

en: Romania
bg_BG: Румъния

en: Russian Federation
bg_BG: Русия

en: Rwanda
bg_BG: Руанда

en: Saint Kitts And Nevis
bg_BG: Сейнт Китс и Невис

en: Saint Lucia
bg_BG: Сейнт Лусия

en: Saint Vincent And The Grenadines
bg_BG: Сейнт Винсент и Гренадини

en: Samoa
bg_BG: Самоа

en: San Marino
bg_BG: Сан Марино

en: Sao Tome And Principe
bg_BG: Сао Томе и Принсипи

en: Saudi Arabia
bg_BG: Саудитска Арабия

en: Save this ticket
bg_BG: Запазване на билета

en: Search
bg_BG: Търсене

en: Search Event Categories
bg_BG: Търсене в категории за събития

en: Search Events
bg_BG: Търсене на събития

en: Security Code
bg_BG: Код за сигурност

en: See an example of the link
bg_BG: Преглед на примерен линк

en: See who purchased tickets to this event
bg_BG: Преглед на закупилите билет за събитието

en: Select a Country:
bg_BG: Избор на страна:

en: Select a State:
bg_BG: Щат:

en: Select a User:
bg_BG: Избор на потребител:

en: Select an Image
bg_BG: Избор на изображение

en: Select the appropriate import type.
bg_BG: Изберете подходящия вид импортиране.

en: Select the date format to use in datepickers
bg_BG: Формат на датата в прозореца за избор на дата

en: Select...
bg_BG: Избор...

en: Sell using:
bg_BG: Продажба посредством:

en: Send the attendee list by email
bg_BG: Изпрати листа с присъстващите по Email

en: Sending...
bg_BG: Изпращане...

en: Senegal
bg_BG: Сенегал

en: Serbia
bg_BG: Сърбия

en: Set as ticket header
bg_BG: Задайте хедър на събитието

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
bg_BG: Задава валутния символ/съкращение по подразбиране. Това ще се отрази само на събития, които вкарвате или обновявате след промяната, но не и на вече въведените.

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Settings saved.
bg_BG: Настройките са записани.

en: Seychelles
bg_BG: Сейшели

en: Show Google Map:
bg_BG: Покажи Google карти:

en: Show Google Maps Link:
bg_BG: Показване на Google карти линк:

en: Show The Events Calendar link
bg_BG: Показване на линка на Календара

en: Show comments
bg_BG: Показване на коментарите

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
bg_BG: Показване на събитията заедно с останалите публикации на сайта. Събитията ще продължат да се показват и в страницата с календара.

en: Show widget only if there are upcoming events:
bg_BG: Показване на уиджета само ако има предстоящи събития:

en: Show:
bg_BG: Покажи:

en: Sierra Leone
bg_BG: Сиера Леоне

en: Singapore
bg_BG: Сингапур

en: Single event URL slug
bg_BG: URL адрес на събитие

en: Skeleton Styles
bg_BG: Базов CSS

en: Skipped row numbers: %s
bg_BG: Номера на пропуснатите редове: %s

en: Skipped: %d
bg_BG: Пропуснато: %d

en: Slovakia (Slovak Republic)
bg_BG: Словакия

en: Slovenia
bg_BG: Словения

en: Sold %d
bg_BG: Продадени %d

en: Sold %d of %d
bg_BG: Продадени %d от %d

en: Solomon Islands
bg_BG: Соломонови острови

en: Somalia
bg_BG: Сомалия

en: Sometimes it's hard to tell what's going wrong without knowing more about your system steup. For your convenience, we've put together a little report on what's cooking under the hood.
bg_BG: Понякога е трудно да се каже какво се е объркало, без да се знае повече за настройките на системата. За ваше удобство, ние съставихме малък доклад за случващото се под капака.

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
bg_BG: За съжаление, The Events Calendar изисква PHP %s или по-висока версия. Свържете се с уеб администратора си, за да ви прехвърли към по-нова версия на PHP.

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
bg_BG: The Events Calendar изисква WordPress %s или по-нова версия. Моля, обновете WordPress.

en: Sorry, key validation server is not available.
bg_BG: За съжаление сървъра за валидиране не е достъпен.

en: Sorry, this key is expired.
bg_BG: За съжаление, кода ви е изтекъл.

en: Sorry, this key is not valid.
bg_BG: За съжаление, кода ви не е валиден.

en: Sorry, this key is out of installs.
bg_BG: За съжаление този ключ не е валиден.

en: South Africa
bg_BG: Република Южна Африка

en: South Carolina
bg_BG: Южна Каролина

en: South Dakota
bg_BG: Южна Дакота

en: South Georgia, South Sandwich Islands
bg_BG: Южна Джорджия и Южни Сандвичеви острови

en: Spain
bg_BG: Испания

en: Sri Lanka
bg_BG: Шри Ланка

en: St. Helena
bg_BG: Света Елена

en: St. Pierre And Miquelon
bg_BG: Сен Пиер и Микелон

en: Start Date
bg_BG: Начална дата

en: Start Date &amp; Time:
bg_BG: Начална дата и час:

en: Start Date / Time:
bg_BG: Начална дата / час:

en: Start sale:
bg_BG: Начало на продажбата:

en: Start:
bg_BG: Начало:

en: State or Province:
bg_BG: Област (щат):

en: Sticky in Calendar View
bg_BG: Закачено в изглед календар

en: Sudan
bg_BG: Судан

en: Support
bg_BG: Поддръжка

en: Support Resources To Help You Kick Ass
bg_BG: Помощни материали, с които ще ви е по-лесно да сритвате задници

en: Suriname
bg_BG: Суринам

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
bg_BG: Свалбард и Ян Майен

en: Swaziland
bg_BG: Свазиленд

en: Sweden
bg_BG: Швеция

en: Switzerland
bg_BG: Швейцария

en: Syrian Arab Republic
bg_BG: Сирия

en: System Information
bg_BG: Системна информация

en: Tags:
bg_BG: Етикети:

en: Taiwan
bg_BG: Тайван

en: Tajikistan
bg_BG: Таджикистан

en: Tanzania, United Republic Of
bg_BG: Танзания

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
bg_BG: Презаписаните шаблони трябва да са преместени в правилната поддиректория: %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
bg_BG: Презаписаните шаблони трябва да са преместени в правилната поддиректория: tribe_get_template_part('%s')

en: Temporary file not found. Could not save %s.
bg_BG: Временния файл не е открит. %s не може да се запамети.

en: Tennessee
bg_BG: Тенеси

en: Texas
bg_BG: Тексас

en: Thailand
bg_BG: Тайланд

en: The Events Calendar Settings
bg_BG: Настройки на The Events Calendar

en: The Events Calendar: Community Events
bg_BG: The Events Calendar: Събития на общността

en: The Events Calendar: EDD Tickets
bg_BG: The Events Calendar: EDD билети

en: The Events Calendar: Eventbrite Tickets
bg_BG: The Events Calendar: Eventbrite билети

en: The Events Calendar: Facebook Events
bg_BG: The Events Calendar: Facebook събития

en: The Events Calendar: Shopp Tickets
bg_BG: The Events Calendar: Купуване на билети

en: The Events Calendar: WPEC Tickets
bg_BG: The Events Calendar: WPEC билети

en: The Events Calendar: WooCommerce Tickets
bg_BG: The Events Calendar: WooCommerce събития

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
bg_BG[0]: Настройката по-горе не са запаметена. Другите настройки са успешно запаметени.
bg_BG[1]: Настройките по-горе не са запаметени. Другите настройки са успешно запаметени.

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
bg_BG: Горното трябва да е в множествено число, а това в единично. <br />URL-ът за отделно събитие е:: %s

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
bg_BG: Обикновено знака за валутата е преди стойността. Включването на тази опция го премества след стойността.

en: The file went away. Please try again.
bg_BG: Файлът не е достъпен. Моля, опитайте отново.

en: The following plugins are out of date: <b>%s</b>. All add-ons contain dependencies on The Events Calendar and will not function properly unless paired with the right version. %sWant to pair an older version%s?
bg_BG: За следните плъгини са налице нови версии: <b>%s</b>. Версията на всички плъгини трябва да съвпада с версията на The Events Calendar, в противен случай те няма да работят правилно. %sИскате да използвате по-стара версия%s?

en: The import statistics above have the following meaning:
bg_BG: Значение на статистиката от импртирането:

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
bg_BG: Максималният размер на изображението в email-а ще бъде 580px ширина и произволна височина и ще бъде скалирано за мобилни устройства. Ако желаете поддръжка на "retina" , използвайте изображение с ширина 1160px.

en: The request was sent insecurely.
bg_BG: Заявката не е изпратена безопасно.

en: The request wasn't sent from this tab.
bg_BG: Заявката не е изпратена от този таб.

en: The slug used for building the events URL.
bg_BG: Префикс използван за сглобяване на линка на календара.

en: There are no fields setup for this tab yet.
bg_BG: Все още няма настройка на полета за този таб.

en: There are no upcoming events at this time.
bg_BG: В момента няма предстоящи събития.

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong> this month. Try searching next month.
bg_BG: Не са намерени събития за <strong>"%s"</strong>. Опитайте с друг месец.

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong>.
bg_BG: Не са открити резултати за <strong>"%s"</strong>.

en: There were no results found.
bg_BG: Не са открити събития.

en: This event has passed.
bg_BG: Отминало събитие.

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
bg_BG: Това събитие е създадено с Community Events. Сигурни ли сте, че искате да продавате билети за него?

en: This file has column names in the first row
bg_BG: Файла има имена на колоните в първия ред

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
bg_BG: Тук е мястото, откъдето могат да се променят всички глобални настройки на Modern Tribe's The Events Calendar.

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
bg_BG: Тази опция е изключена, когато е сложена отметка на  "Изключване на Търсенето за събития" в таб Настройки на екран.

en: Ticket #
bg_BG: Билет №

en: Ticket Description:
bg_BG: Описание на билета:

en: Ticket Name:
bg_BG: Име на билета:

en: Ticket Sales
bg_BG: Продажба на билети

en: Ticket Type
bg_BG: Тип на билета

en: Ticket header image
bg_BG: Картинка за хедъра на събитието

en: Ticket type
bg_BG: Вид на билета

en: Tickets
bg_BG: Билети

en: Tickets sold:
bg_BG: Продадени билети:

en: Time range separator
bg_BG: Разделител за период от време

en: Time:
bg_BG: Час:

en: Title:
bg_BG: Заглавие:

en: To import organizers or venues:
bg_BG: За импортиране на организатори и места:

en: Today
bg_BG: Днес

en: Togo
bg_BG: Того

en: Tokelau
bg_BG: Токелау

en: Tomorrow
bg_BG: Утре

en: Tonga
bg_BG: Тонга

en: Tribe Events Styles
bg_BG: Tribe Events Стилове

en: Trinidad And Tobago
bg_BG: Тринидад и Тобаго

en: Tunisia
bg_BG: Тунис

en: Turkey
bg_BG: Турция

en: Turkmenistan
bg_BG: Туркменистан

en: Turks And Caicos Islands
bg_BG: Търкс и Кайкос

en: Tuvalu
bg_BG: Тувалу

en: Uganda
bg_BG: Уганда

en: Ukraine
bg_BG: Украйна

en: Undo Check in
bg_BG: Отмяна на записването

en: United Arab Emirates
bg_BG: ОАЕ

en: United Kingdom
bg_BG: Великобритания

en: United States
bg_BG: САЩ

en: United States Minor Outlying Islands
bg_BG: Малки далечни острови на САЩ

en: Unnamed Venue
bg_BG: Място без име

en: Upcoming Events
bg_BG: Предстоящи събития

en: Update Event Category
bg_BG: Обновяване на категорията на събитието

en: Updated: %d
bg_BG: Обновено: %d

en: Upgrade from The Events Calendar
bg_BG: Надграждане от The Events Calendar

en: Upload a CSV file with one record on each line. The first line may contain column names (check the box below).
bg_BG: Качете CSV файл с по един запис на всеки ред. Първия ред може да съдържа имената на колоните (отбележете отметката по-долу).

en: Upload a properly formatted, UTF-8 encoded CSV file. Not sure if your file is UTF-8 encoded? Make sure to specify the character encoding when you save the file, or pass it through a <a href='http://i-tools.org/charset/exec?dest=utf-8&src=auto&download=1'>conversion tool</a>.
bg_BG: Качете правилно форматиран CSV файл, с UTF-8 кодировка. Не сте сигурни дали кодировката на файла ви е UTF-8? Уверете се, че сте избрали правилната кодировка, когато записвате файла или го конвертирайте чрез онлайн туул като <a href='http://i-tools.org/charset/exec?dest=utf-8&src=auto&download=1'>този</a>.

en: Upload image for the ticket header
bg_BG: Качване на снимки за хедър-а на билета

en: Uruguay
bg_BG: Уругвай

en: Use Javascript to control date filtering
bg_BG: Използвай Javascript за контрол на филтъра по дата

en: Users of the free The Events Calendar should post their support concerns to the plugin's %sWordPress.org support forum%s. While we are happy to help identify and fix bugs that are reported at WordPress.org, please make sure to read our %ssupport expectations sticky thread%s before posting so you understand our limitations.
bg_BG: Потребителите на безплатната версия на The Events Calendar могат да споделят проблема си във %sфорума на разширението на WordPress.org%s. С удоволствие ще ви съдействаме за откриването и отстраняването на проблема, който сте докладвали на WordPress.org, но имайте в предвид, че безплатната поддръжка е ограничена. Повече за това можете да %sпрочетете тук%s.

en: Utah
bg_BG: Юта

en: Uzbekistan
bg_BG: Узбекистан

en: Valid Key! Expires on %s
bg_BG: Валиден сериен номер. Изтича на %s

en: Vanuatu
bg_BG: Вануату

en: Venezuela
bg_BG: Венецуела

en: Venue
bg_BG: Място

en: Venue Addres 2
bg_BG: Адрес на мястото 2

en: Venue Address
bg_BG: Адрес на мястото

en: Venue City
bg_BG: Град

en: Venue Country
bg_BG: Държава

en: Venue Name
bg_BG: Име на мястото

en: Venue Phone
bg_BG: Телефон на мястото

en: Venue State/Province
bg_BG: Щат/Провинция

en: Venue Zip
bg_BG: Пощенски код

en: Venues
bg_BG: Места

en: Vermont
bg_BG: Върмонт

en: Version
bg_BG: Версия

en: Viet Nam
bg_BG: Виетнам

en: View
bg_BG: Преглед

en: View All Add-Ons
bg_BG: Покажи всички Add-Ons

en: View All Events
bg_BG: Всички събития

en: View As
bg_BG: Изглед

en: View Calendar
bg_BG: Към календара

en: View Event
bg_BG: Преглед на събитие

en: Virgin Islands (British)
bg_BG: Британски Вирджински острови

en: Virgin Islands (U.S.)
bg_BG: Вирджински острови

en: Virginia
bg_BG: Вирджиния

en: Wallis And Futuna Islands
bg_BG: Уолис и Футуна

en: Washington
bg_BG: Вашингтон

en: We hit the WordPress.org forum throughout the week, watching for bugs. If you report a legitimate bug that we're able to reproduce, we will log it and patch for an upcoming release. However we are unfortunately unable to provide customization tips or assist in integrating with 3rd party plugins or themes.
bg_BG: Проверяваме форума на WordPress.org за открити бъгове всяка седмица. Ако сте докладвали реален бъг, който успеем да възпроизведем, ще го отстраним с едино от следващите обновления. За съжаление не сме в състияние да предложим помощ за персонализиране, осъвместяване или интегриране на разширението в теми и разширения на трети страни.

en: We hope our plugin is helping you out.
bg_BG: Надяваме се, че нашият плъгин ви е в помощ.

en: We were unable to process your request. Please try again.
bg_BG: Операцията НЕ бе успешна. Моля, опитайте отново.

en: We've also got a %sModern Tribe UserVoice%s page where we're actively watching for feature ideas from the community. If after playing with the plugin and reviewing the resources above, you're finding a feature isn't present that should be, let us know. Vote up existing feature requests or add your own, and help us shape the future of the products business in a way that best meets the community's needs.
bg_BG: Ние имаме и %sModern Tribe UserVoice%s страница, където редовно следим за нови идеи от потребителското общество. Ако след употребата на разширението сте се сетили за функионалност, която не е налична в момента, молим да ни уведомите. Гласувайте за вече публикуваните идеи или добавете собствена, за да ни помогнете да отговорим по-добре на нуждите на потребителите си за в бъдеще.

en: We've redone our support page from the ground up in an effort to better help our users. Head over to our %sSupport Page%s and you'll find lots of great resources, including:
bg_BG: С цел да оказваме по-добра помощ на потребителите, създадохме чисто нова страница за поддръжка. Отидете на %sСтраницата за поддръжка%s, където ще намерите много помощни материали:

en: Website:
bg_BG: Сайт:

en: Week's Events
bg_BG: Събития за седмицата

en: Welcome to Events 2.0! This is a HUGE upgrade from 1.6.5. Please make sure you have backed up before proceeding any further. You can easily <a href="%s">revert to an old version</a> if you want to backup first. This upgrade includes two major steps, <a href="%s">migrating data</a> &amp; updating your templates as necessary. There have been significant changes to the template tags and functions. Check out our <a href="%s">walk-through on the upgrade</a> before proceeding and check out the FAQ &amp; Knowledge base from the <a href="%s">support page</a>. If you're new to The Events Calendar, you may want to review our <a href="%s">new user primer</a>.<br/><br/> You have events that need to be migrated.  Please visit the bottom of the <a href="%s">settings page</a> to perform the migration.
bg_BG: Добре дошли в Events 2.0! Това е огромно обновление спрямо 1.6.5. Моля, уверете се, че сте направили резервно копие преди да продължите. Можете лесно да <a href="%s">се върнете към по-старата версия</a> ако искате първо да направите резервно копие. Обновяването се състои от две основни стъпки, <a href="%s">мигриране на информацията</a> &amp; и обновяване на шаблоните, ако е необходимо. Има значителна промяна в таговете и функциите на шаблоните. Прегледайте нашият <a href="%s">съветник за обновяване</a> преди да продължите, както и FAQ страницата на <a href="%s">страницата за поддръжка</a>. Ако сте новодошъл потребител на The Events Calendar, може би ще искате да прегледате <a href="%s">нашият нов буквар</a>.<br/><br/> Имате събития, които трябва да бъдат мигрирани. Моля, отидете в края на страница <a href="%s">настройки</a> за да извършите миграцията.

en: Welcome to The Events Calendar! Your events calendar can be found at %s. To change the events slug, visit %sEvents -> Settings%s.
bg_BG: Добре дошли в The Events Calendar! Можете да видите вашият събитиен календар на %s. За да промените адреса, влезте в %sEvents -> Settings%s.

en: West Virginia
bg_BG: Западна Вирджиния

en: Western Sahara
bg_BG: Западна Сахара

en: When will ticket sales occur? If you don't set a start/end date for sales, tickets will be available from now until the event ends.
bg_BG: Кога да се продават билетите? Ако не отбележите начална/крайна дата, билетите ще се продават от момента на публикуване до края на събитието.

en: Where's my calendar?
bg_BG: Къде е календарът ми?

en: Wisconsin
bg_BG: Уисконсин

en: Wordpress.org Plugin Page
bg_BG: Wordpress.org страница за Plugin-и

en: Written documentation can only take things so far...sometimes, you need help from a real person. This is where our %ssupport forums%s come into play.
bg_BG: Писмената документация стига до тук... понякога е необходима човешка помощ. Така на помощ идват нашите %sфоруми за поддръжка%s.

en: Wyoming
bg_BG: Уайоминг

en: Yemen
bg_BG: Йемен

en: Yes
bg_BG: Да

en: Yesterday
bg_BG: Вчера

en: You <strong>cannot</strong> use the same slug as above. The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single Event URL is like: %s
bg_BG: <strong>Не можете </strong>да използвате същия адрес като горния. Обикновено горния е в множествено число, а този в единствено. <br />URL адреса на отделно събитие е: %s

en: You are up to date!
bg_BG: Разполагате с най-новата версия!

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
bg_BG: Можете да използвате Опции за екрана, за да изберете кои колони желаете да виждате. Избора е валиден за таблицата по-долу, в имейл, при принтиране и при CSV експортиране.

en: You cannot edit the slug for your events page as you do not have pretty permalinks enabled. The current URL for your events page is <a href="%s">%s</a>. In order to edit the slug here, <a href="%soptions-permalink.php">enable pretty permalinks</a>.
bg_BG: Не можете да променяте адреса на календара, защото permalinks не са включени. В момента URL адреса на страницата със събитията е <a href="%s">%s</a>. <a href="%soptions-permalink.php">Включете permalinks,</a>, за да можете да промените този адрес.

en: You don't have permission to do that.
bg_BG: Нямате достъп.

en: You have changed the recurrence rules of this event.  Saving the event will update all future events.  If you did not mean to change all events, then please refresh the page.
bg_BG: Променихте правилата за повтаряемост на това събитие. Запаметяването му ще доведе до промяна на всички бъдещи събития. Ако не желаете да променяте всички събития, моля, презаредете страницата.

en: You may want to consider <a href="http://wordpress.org/plugins/tags/obfuscate">obfuscating</a> any e-mail address published on your site to best avoid it getting harvested by spammers.
bg_BG: Може би искате да обмислите да <a href="http://wordpress.org/plugins/tags/obfuscate">прикриете</a> имейл адресите, публикувани на вашия сайт, с цел да избегнете атаки от спамъри.

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
bg_BG: Може да бъдат открити дублиращи се места и организатори след обновяване на The Events Calendar от версия, по-стара от 3.0. Кликнете този бутон, за да активирате автоматично сливане на идентичните места и събития.

en: You must select at least one view.
bg_BG: Трябва да изберете поне един изглед.

en: You need to select a user or type a valid email address
bg_BG: Трябва да изберете група или да въведете валиден email адрес

en: You need to upgrade!
bg_BG: Необходимо е да обновите Plug-in-а!

en: You successfully migrated (%d) entries.
bg_BG: Успешно мигрирахте (%d) записа.

en: You've requested a non-existent tab.
bg_BG: Търсите несъществуващ таб.

en: Your current Events URL is %s
bg_BG: В момента адреса на календара е %s

en: Your current events URL is: %s
bg_BG: В момента адреса на календара е: %s

en: Your form had the following errors:
bg_BG: Формуляра Ви има следните грешки:

en: Your ticket has been deleted.
bg_BG: Билета ви е изтрит.

en: Your ticket has been saved.
bg_BG: Билета ви е запазен.

en: Your tickets
bg_BG: Вашите билети

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
bg_BG: Версията на вашия The Events Calendar е по-стара от тази на вашите The Events Calendar add-on-и. Моля, %sобновете сега.%s

en: Zambia
bg_BG: Замбия

en: Zimbabwe
bg_BG: Зимбабве

en: iCal Export
bg_BG: iCal Импорт
